Kalendarium

TECHCO Forum

Data: 02.12.2020 - 03.12.2020
Miejsce: Online

2-3 grudnia br. odbędzie się TECHCO Forum. To nowa inicjatywa Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

W trakcie forum zaprezentowane zostaną najważniejsze, aktualne tematy, które są istotne nie tylko dla sektora chemicznego. Wydarzenie będzie stanowić płaszczyznę dyskusji, prezentacji, opisów case studies i propozycji nowych rozwiązań dla całego polskiego przemysłu. TECHCO Forum odbędzie się w nowoczesnej formule online. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

–  W 2020 roku Polska Izba Przemysłu Chemicznego stawia na transformację technologiczną i aktywnie korzysta z nowoczesnych rozwiązań cyfrowych. Z uwagi na pandemię COVID-19 przenieśliśmy nasze główne projekty do wirtualnej rzeczywistości. Jesteśmy odpowiedzialną organizacją, która dba o bezpieczeństwo i zdrowie uczestników naszych wydarzeń. Postawiliśmy jak zawsze na wysoki poziom merytoryczny i atrakcyjną formę. Pandemia COVID-19 nie zwalnia nas z obowiązku dbania o najwyższą jakość. Staramy się w kreatywny sposób podchodzić do warunków w jakich obecnie funkcjonujemy. TECHCO Forum łączy w sobie trzy dotychczasowe projekty PIPC, które przenieśliśmy do strefy online. Użytkownicy są już zmęczeni dużą liczbą tradycyjnych wydarzeń internetowych, dlatego nie organizujemy kolejnego webinarium. Stawiamy na nowoczesny przekaz w formie streamingu TV, który sprawia, że treści merytoryczne są atrakcyjne dla każdego uczestnika – mówi Tomasz Zieliński, prezes zarządu PIPC.

W jego ocenie, rozwój transformacji cyfrowej zdecydowanie przyspieszył na skutek pandemii COVID-19. Polska chemia, jako jedna z najbardziej innowacyjnych branż, także zintensyfikowała wykorzystanie nowoczesnych technologii, nie tylko w podstawowej działalności produkcyjnej, ale także w komunikacji. Nowe wydarzenie PIPC – TECHCO Forum ma być przykładem, jak kreatywnie wykorzystać technologie cyfrowe do wyzwań, jakie stawia trudny czas pandemii COVID-19. PIPC postanowiła nie rezygnować z realizacji projektów w 2020 r., ale uwzględniając potrzeby sektora, kreuje nowe wydarzenia.

Program TECHCO Forum łączy w sobie zagadnienia trzech projektów PIPC:

Forum Ekologiczne Branży Chemicznej

Wydarzenie, które ma za sobą długą historię 16 edycji. Stanowi wyjątkową okazję do wymiany wiedzy i doświadczenia między realizatorami Programu „Odpowiedzialność i Troska”, jak również innymi firmami i ekspertami nie tylko z branży chemicznej. W trakcie wydarzenia poruszane są głównie tematy ochrony środowiska, wzrostu bezpieczeństwa procesowego i ochrony zdrowia. Polska Izba Przemysłu Chemicznego już od 1992 roku sprawuje nadzór na Programem „Odpowiedzialność i Troska” w Polsce.

Program Bezpieczna Chemia

Jedyny w Polsce projekt poświęcony kwestiom szeroko rozumianego bezpieczeństwa skierowany do przedsiębiorstw sektora chemicznego. Projekt koncentruje się wokół zagadnień związanych z bezpieczeństwem procesowym, znaczeniem BHP, legislacją oraz współpracą z organami kontroli i promocją dobrych praktyk. Celem działań jest zwiększenie świadomości znaczenia bezpieczeństwa pracy w firmach członkowskich PIPC oraz promowanie najwyższych standardów działań w obszarze bezpieczeństwa w całym przemyśle chemicznym.

Projekt Chemia 4.0

Autorski projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego, który jest odpowiedzią na wyzwania i nowe kierunki rozwoju wynikające z wdrażania rozwiązań „czwartej rewolucji przemysłowej”. Inicjatywa PIPC, jako pierwsza w Polsce, tworzy platformę łączącą wytwórców, dostawców i odbiorców produktów i usług w branży chemicznej.

Kalendarium

więcej