Kalendarium

„Legislacja dla biznesu: co musisz wiedzieć, żeby wprowadzić innowacyjny produkt kosmetyczny na rynek?”

Data: 19.04.2018
Miejsce: Kraków, Polska

Szkolenie organizuje Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego  i Detergentowego we współpracy z laboratorium SkinLab International. Gościem będzie firma członkowska Stowarzyszenia - Alfa Sagittarius, dostawca  surowców dla branży kosmetycznej.

1 czerwca 2018 r. najprawdopodobniej wejdzie w życie nowa ustawa o produktach kosmetycznych – kluczowy dla sektora kosmetycznego akt prawny, na który Stowarzyszenie miało realny wpływ. Prace nad projektem rozpoczęły się już na początku roku 2017. W ustawie zawarte zostały nowe obowiązki dla przedsiębiorców, a za uchybienia wynikające z nieprzestrzegania przepisów przewidziano wysokie kary finansowe.

Efektem intensywnych prac Stowarzyszenia było przekazanie ustawodawcy stanowiska branży kosmetycznej i propozycji zapisów do nowej ustawy. Uwzględnił je projekt poddany na początku roku 2018 pod obrady Komitetu Rady Ministrów. Uwagi dotyczyły, m.in. obniżenia wysokości kar pieniężnych i sporządzania w języku polskim wyłącznie części B raportu bezpieczeństwa produktu kosmetycznego.

Precyzyjna znajomość prawa i świadomość zmian jest w tej chwili dla bezpieczeństwa prowadzonego biznesu szczególnie ważna. Stale kurczące się portfolio konserwantów i ciągłe zmiany legislacyjne w tym zakresie, prace dotyczące mikroplastiku, deklaracje marketingowe i czekające przemysł zmiany – to wszystko będzie tematem dyskusji.

Podczas szkolenia zostaną omówione istotne kwestie związane z wejściem w życie nowej ustawy. Uczestnicy otrzymają także wiele praktycznych informacji z zakresu formulacji, składników i ewaluacji kosmetyku – to ważne dla wszystkich poszukujących kosmetycznych innowacji.

Kalendarium

z kraju

ze świata

Wrzesień 2018
12
3456789
10111213141516
17181920
212223
242526
27282930
więcej