Kalendarium

Konferencja „Przemysł 4.0 - Chemia 4.0, Funkcje wsparcia w przemyśle chemicznym"

Data: 07.11.2018 - 08.11.2018
Miejsce: Wrocław, Polska

Polska Izba Przemysłu Chemicznego inauguruje nowy projekt o nazwie „Przemysł 4.0 - Chemia 4.0”.

Przemysł 4.0 i związane z nim innowacje dla wielu przedsiębiorstw są codziennością działań i mogą stanowić jeden z kluczowych elementów ich strategicznego rozwoju. Sektor chemiczny jest jednym z najintensywniej korzystających z nowoczesnych rozwiązań jednakże nadal stoi przed licznymi wyzwaniami związanymi z ich wprowadzaniem.

- Wiemy jak ważne są dla nas rozwiązania innowacyjne, dlatego chcemy o nich rozmawiać, wymieniać się dobrymi praktykami, szukać pól do współpracy. Współpracy naukowej, ale też biznesowej. Równocześnie jesteśmy przekonani, że nawet najlepsze rozwiązania wymagają doskonale funkcjonującego otoczenia, potrzebują sprawnych funkcji wsparcia. Dlatego w listopadzie br. organizujemy dwa uzupełniające się wydarzenia związane zarówno z teorią i praktyką naszej codziennej działalności. Mamy przed sobą inaugurację nowego projektu „Przemysł 4.0 - Chemia 4.0” i drugą edycję Konferencji Naukowo- Technicznej „Innowacje w przemyśle chemicznym”, na które serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli biznesu, administracji, instytutów naukowych, mediów – mówi Tomasz Zieliński, prezes PIPC.

Nowy, autorski projekt Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego „Przemysł 4.0 - Chemia 4.0” jest odpowiedzią na zmiany i nowe kierunki rozwoju wynikające z wdrażania rozwiązań czwartej rewolucji przemysłowej. Wydarzeniem inaugurującym projekt będzie Konferencja „Przemysł 4.0 - Chemia 4.0, Funkcje wsparcia w przemyśle chemicznym”, która odbędzie się 7-8 listopada br. we Wrocławiu.

Kalendarium

więcej