Kalendarium

Konferencja HAZEX

Data: 20.09.2018 - 21.09.2018
Miejsce: Kraków, Polska

20-21 września 2018 roku w Krakowie odbędzie się VI Międzynarodowa Konferencja HAZEX na temat bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego w zakładach przemysłowych. Organizatorem jest Grupa Wolff.

Konferencja skierowana jest głównie do zakładów przemysłowych stosujących palne i niebezpieczne gazy i ciecze, firm wykonawczych realizujących prace na tego typu obiektach oraz zakładów ubezpieczeniowych i organizacji rządowych. Do udziału w konferencji zaproszeni są w szczególności przedstawiciele kadry kierowniczej i inżynierskiej działów technicznych, w tym odpowiedzialni za bezpieczeństwo i utrzymanie ruchu w zakładach chemicznych, petrochemicznych, farmaceutycznych oraz pokrewnych.

Podczas dwudniowego cyklu prelekcji swoją wiedzą będą dzielić się polscy i zagraniczni eksperci. Są oni związani z branżą bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego. W swoich wystąpieniach będą poruszać nie tylko kwestie prawne, ale w dużej mierze skupią się na przekazaniu wiedzy praktycznej potwierdzonej prezentowanymi case studie’s. Prelekcje potrwają 35 - 45 minut. Po każdej prelekcji będzie możliwość zadawania pytań. W spotkaniu weźmie udział ok. 200 osób (przedstawiciele takich firm, jak ABB, 3M, ADAMED, Amec Foster Wheeler Energia, Benda-Lutz, Carlsberg, CIECH, EDF, Fluor, Grupa Azoty, HASCO-LEK, Hempel, Hestia Loss Control, Lotos, Mondi, Nitroerg, OLPP, PCC Rokita, Pfeifer & Langen, PGE, PKN Orlen, PZU, Synthos, Texas A&M University w Katarze, UDT, Whirlpool).

Jednym z kluczowych elementów konferencji HAZEX będą demonstracyjne pokazy wybuchów oraz skuteczności zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Podczas godzinnego pokazu na poligonie, wspartego merytorycznym komentarzem eksperta, pokazane zostaną zagrożenia niesione przez stosunkowo niewielkie ilości gazów i pyłów, które powszechnie stosuje się w przemyśle. Będzie można zobaczyć wybuchy pyłów na otwartej przestrzeni oraz w zbiorniku zabezpieczonym poprzez rożne techniki (tłumienie wybuchu, odciążanie wybuchu, odsprzęganie wybuchu).

Kalendarium

więcej