Rozmowy z ...

Julian Ferrary:

Lojalni klienci są jednym z największych sukcesów firmy

06.12.2018
Julian Ferrary

O firmie, jej globalnej i europejskiej pozycji oraz planach rozwoju rozmawiamy z Julianem Ferrary’em, market manager sektora detergentowego w firmie Novacarb.

Novacarb oferuje naturalne produkty, dzięki którym z sukcesem działa na wielu wymagających rynkach końcowych, między innymi w przemyśle budowlanym, motoryzacyjnym, kosmetycznym i farmaceutycznym, a także w branży chemii gospodarczej i ochronie zdrowia. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby utrzymać status lidera w zakresie obsługi tych sektorów?

Trzy podstawowe filary naszej działalności to niezawodność, jakość i doskonała obsługa. W naszym zakładzie produkcyjnym, istniejącym od 1855 roku, pracowało wiele pokoleń pracowników, a fabryka wymaga regularnych inwestycji modernizacyjnych i rozwojowych. Wytwarzamy własną energię i aktualnie pracujemy nad projektem instalacji przetwarzania biomasy. Jesteśmy niezawodni. Mówię o jakości, ponieważ francuski przemysł nie toleruje niskiej jakości. Mamy doskonałą renomę jako marka, a więc jesteśmy zobowiązani do dostarczania produktów wysokiej klasy. Nie chcemy angażować się w wojny cenowe, nawet jeśli są one nieodłączną cechą różnych sektorów. Staramy się utrzymywać wysoki standard w produkcji węglanu i wodorowęglanu sodu oraz tworzyć wartość dodaną w składnikach specjalistycznych.

Równie istotne znaczenie ma doskonała obsługa, dzięki której zdobywamy przewagę nad konkurencją. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami, a współpracę staramy się opierać na poszanowaniu wartości ludzkich. W biznesie można być jednocześnie partnerem solidnym i wymagającym oraz przyjaznym i komunikatywnym.

Novacarb jest odpowiednio drugim i trzecim pod względem wielkości europejskim producentem wodorowęglanu i węglanu sodu. Jak przedstawia się sytuacja na tych rynkach? Jak należałoby ocenić bieżącą koniunkturę oraz ewentualne różnice między Europą a Azją?

Soda kalcynowana jest produktem o ogólnoświatowym rynku zbytu, który jest ograniczony względami transportowymi. Konkurencyjności sprzyja głównie niewielka odległość geograficzna.

 

Novacarb oferuje sodę kalcynowaną o wysokiej wartości dodanej, we frakcji grubej i ultragrubej, która usprawnia proces tabletkowania w sektorze chemii gospodarczej. Jedną z naszych mocnych stron jest produkcja sody kalcynowanej o bardzo niskiej zawartości zanieczyszczeń, takich jak metale ciężkie czy aluminium. Jest to gwarancja bezpieczeństwa dla użytkowników końcowych.

Jeśli chodzi o wodorowęglan najprawdopodobniej zyska on status produktu specjalistycznego ze względu na rosnący popyt w branży spożywczej i farmaceutycznej. Zastosowania spożywcze różnią się w zależności od regionu świata. W Europie wodorowęglan sodu jest stosowany najczęściej do produkcji proszku do pieczenia, natomiast w Azji jest kluczowym składnikiem napojów (musujących, energetycznych, gotowych do spożycia). W przemyśle farmaceutycznym czynnikiem napędzającym rynek jest zastosowanie wodorowęglanu sodu w hemodializach. W sektorze środków do prania wodorowęglan sodu jest nadal składnikiem niszowym pomimo licznych zalet, takich jak odpowiednie pH, co zapobiega blaknięciu kolorów, przyjazne dla środowiska właściwości i bezpieczeństwo użytkownika końcowego, ponieważ wodorowęglan sodu jest sklasyfikowany jako związek, który nie powoduje zagrożeń. Wodorowęglan sodu można również wykorzystywać w procesie tabletkowania.

Jednym z najbardziej innowacyjnych produktów oferowanych przez Novacarb jest Nabion™. Jakie cechy stanowią o innowacyjności tej grupy produktów?

Nabion™ jest silnie działającym i certyfikowanym ekologicznie wypełniaczem przeznaczonym do środków do prania i mycia naczyń w postaci proszku i tabletek. Najskuteczniej spośród wszystkich składników na rynku usuwa Ca i Mg i jest najbardziej wydajnym wypełniaczem typu „all in one”. Zastępuje fosforany, na przykład tripolifosforan sodu, zeolity i krzemiany, zwiększając skuteczność piorącą przy jednoczesnym obniżeniu kosztów związanych z opracowywaniem receptury. Innowacyjność polega na użyciu dwóch dobrze znanych surowców powszechnie stosowanych w środkach piorących – sody kalcynowanej i krzemianu sodu – w specyficznym procesie granulacji. Chodzi jednak o coś więcej niż tylko kombinację właściwości tych dwóch surowców. Ich połączenie daje efekt synergii, dzięki czemu Nabion™ jest jednym z bardziej ekologicznych i wydajnych wypełniaczy na rynku.

Nabion™ 15 idealnie nadaje się do wszystkich formulacji, w których celem jest wydajność. Sprawdza się już od 23 lat, czyli od chwili opracowania.


CAŁY WYWIAD ZNAJDĄ PAŃSTWO W NR 3/2018 KWARTALNIKA "CHEMIA I BIZNES. RYNEK KOSMETYCZNY I CHEMII GOSPODARCZEJ". ZAPRASZAMY.


Wyświetlono: 630

Przeczytaj również

Skomentuj

Kalendarium

więcej