Relacja z konferencji

Już po raz ósmy spotkali się w Warszawie uczestnicy Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. W tym roku w wydarzeniu organizowanym przez EPS Media, wydawcę m.in. kwartalnika „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej” uczestniczyło ponad 200 osób ze 110 firm i instytucji. Tegoroczna odsłona wydarzenia była więc rekordową (2017 r.: 180 osób ze 106 firm i instytucji).

8 maja 2018 r. podczas konferencji obecni byli goście z całej Europy. Wysłuchali oni siedemnastu 20-minutowych prezentacji. Dotyczyły one zarówno zmian prawnych, jak też innowacji produktowych i technologicznych spotykanych w przemyśle detergentowym. Jednocześnie spotkanie było okazją nawiązania nowych znajomości biznesowych, wymiany doświadczeń, dowiedzenia się o trendach w sektorze.

Wydarzenie jak zawsze wspierane było przez znaczące grono sponsorów. W tym roku Sponsorem Głównym była firma Novacarb. Sponsorem Strategicznym została firma Omya Sp. z o.o. Sponsorami byli: Brenntag Polska Sp. z o.o., CHT Germany GmbH Sp. z o.o. Przedstawicielstwo w Polsce, LUM GmbH, PCC Exol SA. Patronem Merytorycznym został Euromonitor International, a Patronem Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego. Współpraca medialna wydarzenia: Biotechnologia.pl i czasopisma "Przemysł Chemiczny" oraz "Ważenie Dozowanie Pakowanie".

Podczas wydarzenia było można porozmawiać z przedstawicielami firm, obecnymi na stoiskach firmowych. Były to następujące firmy i instytucje: CHT Germany GmbH Sp. z o.o. Przedstawicielstwo w Polsce, GP Strategies Poland Sp. z o.o., IKA Poland sp. z o.o., NGLab Sp. z o.o. / LUM GmbH, PCC Exol SA, Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego, Ruland Engineering & Consulting Sp. z o.o. oraz Unilogo Robotics.

Tradycyjnie uczestnicy konferencji wypełnili anonimowe ankiety na temat poziomu organizacji konferencji oraz prezentowanych prelekcji. Oceny można było dokonać w skali 1-6 (im wyższa nota, tym lepiej). 80% ankietowanych wystawiło oceny 5 i 6 w odniesieniu do poziomu organizacyjnego wydarzenia. 73% uczestników konferencji uznało, że konferencja pod względem poziomu merytorycznego zasłużyła na oceny 5 i 6.

Zapytani o największe atuty wydarzenia uczestnicy odpowiedzieli, że była to duża wiedza i doświadczenie prelegentów z zakresu, szczególnie, zagadnień legislacyjnych i prawodawstwa, a także praktycznego zastosowania surowców w formulacjach. Uczestnicy konferencji zauważyli, że dobrze byłoby włączyć do formuły wydarzenia takie zagadnienia, jak: certyfikacja detergentów, wymagania jakościowe, strona marketingowa i wizerunkowa branży. Ciekawym pomysłem są także tematy ze świata nauki.

Kolejna edycja Konferencji odbędzie się wiosną 2019 roku.