Relacja z konferencji

Po raz siódmy spotkali się reprezentanci branży chemii gospodarczej z okazji Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. Wydarzenie zorganizowało EPS Media, wydawca czasopisma „Chemia i Biznes” i „CiB. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”. W warszawskiej konferencji (9 maja 2017 r.) uczestniczyło około 180 osób ze 106 firm i instytucji.

Konferencja miała postać czterech paneli: każdy z nich składał się z trzech 20-minutowych prezentacji, których autorami byli przedstawiciele największych firm branżowych, świata nauki oraz podmiotów wspierających przemysł chemii gospodarczej w Polsce.

Sponsorem Strategicznym wydarzenia była spółka MonoSol, LLC c/o Kuraray Europe Gmbh. Sponsorami natomiast Brenntag Polska Sp. z o.o., CHT R.Beitlich GmbH Sp. z o.o. Przedstawicielstwo w Polsce, Clariant Poland Spółka z o.o., LUM GmbH, Novacarb, PCC Exol SA.

Patronem konferencji był Euromonitor International. Wsparcia wydarzeniu udzielili ponadto Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego oraz PMR Ltd. Sp. z o.o.

Tradycyjnie uczestnicy konferencji wypełnili anonimowe ankiety na temat poziomu organizacji konferencji oraz prezentowanych prelekcji. Oceny można było dokonać w skali 1-6 (im wyższa nota, tym lepiej). 86,8% ankietowanych wystawiło oceny 5 i 6 w odniesieniu do poziomu organizacyjnego wydarzenia (wzrost o ponad 10%, w 2016 roku było to 76,5%). 82,6% uczestników konferencji uznało, że konferencja pod względem poziomu merytorycznego zasłużyła na oceny 5 i 6.

Kolejna edycja Konferencji odbędzie się wiosną 2018 roku.