2023-08-22 / Autor: Tomasz Król, CEO, CleanTech Company Sp. z o.o.
Oczywiście istnieją typy (kategorie) produktów, dla których stworzenie biodegradowalnych odpowiedników jest na ten moment niemożliwe lub wiąże się z bardzo dużym pogorszeniem jakości końcowego produktu. W przypadku powłok permanentnych lub trwałych nie wydaje się być możliwe otrzymanie biodegradowalnych kompozycji o tak dobrej trwałości i efektywności.
Nietypowe rozwiązania
Kolejnym aspektem, który może być rozwojowy dla branży chemii samochodowej, jest wdrażanie rozwiązań istniejących już w branży kosmetycznej. Wiele surowców wykorzystywanych w sektorze kosmetycznym daje ciekawe efekty w aplikacji w automotive. Tutaj warto korzystać z rozwiązań związanych z zabezpieczaniem materiałów. Często surowce kosmetyczne mają bardzo ciekawe (ukryte) cechy, które na pierwszy rzut oka nie są przydatne w aplikacji w chemii detailingowej. Jednak, przykładowo, welwetowe uczucie w dotyku np. tapicerki skórzanej może być cechą, która wyróżni produkt na tle innych. Często w odżywkach do tapicerki skórzanej można spotkać izododekan, który polepsza wrażenia dotykowe tapicerki skórzanej. W tym wypadku warto sięgnąć po zamienniki bardziej naturalne; jako inspiracja może posłużyć sektor kosmetyczny. Takie rozwiązania są obarczone mniejszą liczbą piktogramów, dzięki czemu mamy możliwość zmniejszenia liczby ostrzeżeń na końcowym produkcie. Tutaj korzystają obydwie strony: producent i konsument, gdzie producent głównie w kwestii łatwiejszego wdrażania produktów pod kątem:
To wszystko powoduje, że mimo wyższego kosztu produkcji kg gotowego produktu, finalnie może się okazać, że pozwoli nam to zaoszczędzić wiele godzin dodatkowej pracy lub wygenerować szybszy wzrost sprzedaży produktów.
"Kosmetyki i Detergenty" (wcześniej "Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej") to kwartalnik biznesowo-informacyjny z zakresu przemysłu kosmetycznego i środków czystości.
WięcejSklep
Książka: Surfaktanty i ich zastosowanie w produktach kosmetycznych
95.00 zł
“Chemia i Biznes” nr 6/2024
30.00 zł
"Kosmetyki i Detergenty" nr 3/2024
30.00 zł
Książka: Atlas Mikrobiologii Kosmetyków
94.00 zł
Książka: Zagęstniki (modyfikatory reologii) w produktach kosmetycznych
78.00 zł
Emulsje i inne formy fizykochemiczne produktów kosmetycznych. Wprowadzenie do recepturowania
108.00 zł
WięcejNajnowsze
WięcejNajpopularniejsze
WięcejPolecane
WięcejW obiektywie
Marki własne w Kielcach
6 i 7 listopada br. do Targów Kielce na Targi Marek Własnych przyjechali przedstawiciele sektora marek...
Targi Packaging Innovations stałym punktem w branży opakowaniowej
W dniach 9-10 października br. w EXPO Kraków, odbyła się 16. edycja Międzynarodowych Targów...
Targi Warsaw Pack ważne dla sektora opakowań
Warsaw Pack to wydarzenie, gdzie liderzy branży prezentują najnowsze technologie pakowania i...
Workshops&Networking PIPC „Cyfrowa i Bezpieczna Chemia” – podsumowanie II edycji
19-20 września 2024 r. w Hotelu Novotel City West w Krakowie odbyło się wydarzenie Polskiej Izby Przemysłu...