Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Rynek tworzyw w USA rośnie o 6,7% rocznie

Analitycy PKO BP przyjrzeli się amerykańskiemu rynkowi tworzyw sztucznych. Oszacowali jego wartość na 90,3 mld dolarów przy tempie wzrostu na poziomie 6,7% rocznie.

Czytaj »

Tworzywa z recyklingu coraz ważniejszym punktem oferty Borealisa

Koncern Borealis, jeden z największych światowych producentów tworzyw sztucznych, coraz mocniej chce uwypuklić aspekty związane z ekologią w ramach swojej oferty produktowej.

Czytaj »

Clariant pozbywa się biznesu masterbaczy

Jeden z największych i najbardziej znanych globalnych producentów koncentratów barwiących do tworzyw sztucznych, czyli koncern Clariant sprzedaje swój biznes odpowiedzialny za produkcję tychże masterbaczy spółce PolyOne. Wartość transakcji to 1,56 mld dolarów, czyli dwunastokrotność wskaźnika EBITDA za okres od września 2018 do września 2019 r. Transakcja ma zostać sfinalizowana do końca trzeciego kwartału tego roku.

Czytaj »

Covestro rezygnuje z produkcji arkuszy poliwęglanowych

Niemiecki koncern Covestro podpisał umowę z Serafin Group dotyczącą sprzedaży swoich europejskich aktywów w obszarze produkcji arkuszy poliwęglanowych. Sprzedaż obejmuje jednostki produkcyjne w Belgii i we Włoszech, operacje centralnego zarządzania oraz wsparcie sprzedaży.

Czytaj »

Kalendarium

więcej