Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Grupa MOL wzmacnia pozycję w sektorze recyklingu

Węgierska Grupa MOL przejmuje spółkę Aurora. Przejęcie jest zgodne z założeniami strategii MOL 2030, skupiającej się na rozszerzeniu portfolio petrochemicznego o produkty o wyższej wartości dodanej. Współpraca z Aurora wzmocni pozycję MOL jako dostawcy komponentów dla branży motoryzacyjnej. Obydwa podmioty mają plan rozwoju biznesowego na terenie Niemiec, jednocześnie widząc potencjał w ekspansji ku Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj »

Evonik: większa produkcja poliamidów

Ze uwagi na rosnące światowe zapotrzebowanie na wysokowydajne polimery, koncern Evonik rozszerza produkcję transparentnych poliamidów z rodziny handlowej TROGAMID CX. Inwestycja realizowana jest w niemieckim Marl Chemical Park, a jej zakończenie nastąpić ma w pierwszym kwartale 2020 r.

Czytaj »

Dow ponownie samodzielny

Dow zakończył proces wychodzenia z koncernu DowDuPont. Od teraz znów będzie funkcjonował jako samodzielna spółka, dostarczając tworzywa dla trzech grup odbiorców: wytwórców opakowań, infrastruktury i produktów konsumenckich.

Czytaj »

Nie maleje zainteresowanie tworzywami odpornymi mikrobiologicznie

Globalny rynek antybakteryjnych tworzyw sztucznych wart jest 29,6 mld dolarów i do 2023 r. rosnąć ma w tempie 7,8% rocznie.

Czytaj »

Kalendarium

więcej