Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Henkel wprowadza opakowania z odpadów pochodzących ze społecznej zbiórki

Firma Henkel podjęła kolejne kroki w ramach współpracy z przedsiębiorstwem społecznym Plastic Bank. Dział Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) oraz Beauty Care (kosmetyków) wprowadzi na rynek opakowania wykonane w 100% z tworzywa pochodzącego z recyclingu. Nawet 50% ich składu będzie stanowił tzw. Social Plastic, czyli surowiec pochodzący ze społecznej zbiórki.

Czytaj »

LyondellBasell rozpoczyna produkcję biotworzyw

Neste, największy na świecie producent odnawialnego oleju napędowego z odpadów i innych pozostałości oraz LyondellBasell, wiodący producent masowych tworzyw sztucznych, ogłaszają wspólny projekt dotyczący produkcji polipropylenu oraz polietylenu o niskiej gęstości na bazie biologicznej.

Czytaj »

Ograniczenie użycia jednorazowych wyrobów z tworzyw stało się faktem

Unijni ministrowie ds. europejskich przyjęli dyrektywę, która ma zakończyć stosowanie niektórych produktów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych. Przyjęcie nowych przepisów przez Radę UE oznacza koniec procedury ustawodawczej na poziomie unijnym.

Czytaj »

Sztuczna inteligencja w procesie rozwoju tworzyw

Niemiecki koncern chemiczny Lanxess wykorzysta sztuczną inteligencję w procesie rozwoju tworzyw sztucznych o wysokich parametrach. W tym celu zawarł partnerstwo z Citrine Informatics, liderem w dziedzinie sztucznej inteligencji w branży materiałowej.

Czytaj »

Kalendarium

więcej