Wiadomości - Tworzywa sztuczne ze świata

Program Operation Clean Sweep® integralną częścią strategii PlasticsEurope

PlasticsEurope, europejskie stowarzyszenie producentów tworzyw sztucznych opublikowało kolejną edycję raportu dokumentującego rozwój programu Operation Clean Sweep® (OCS), w którym opisane są podejmowane przez firmy członkowskie wraz z całym łańcuchem wartości branży tworzyw działania mające na celu zapobieganie stratom granulatu tworzyw i przedostawaniu się go do środowiska.

Czytaj »

Tworzywa sztuczne w centrum Europejskiego Zielonego Ładu

Tworzywa sztuczne są tym materiałem, któremu w przyjętej przez Komisję Europejską strategii Europejskiego Zielonego Ładu poświęcono bardzo dużo miejsca. Branża tworzyw w efekcie następstw, które ma przynieść EZŁ przejdzie ogromną transformację.

Czytaj »

BASF: trwają prace nad udoskonaleniem recyklingu chemicznego

Koncern BASF rozwija swoje projekty odnoszące się do recyklingu chemicznego. W tym celu zawarł umowę z New Energy na odbiór oleju pirolitycznego ze zużytych opon oraz opracowanie wspólnego studium wykonalności dostosowania technologii pirolizy do konwersji innych strumieni odpadów z tworzyw sztucznych. Dostawy oleju pirolitycznego ze zużytych opon to istotny etap komercjalizacji projektu ChemCycling, czyli właśnie recyklingu chemicznego. Olej pirolityczny ze zużytych opon to dodatkowy surowiec materiałowy obok oleju ze zmieszanych odpadów z tworzyw sztucznych.

Czytaj »

DSM sprzedaje Covestro aktywa o wartości 1 mld euro

Koncern DSM sprzedaje niemieckiej firmie Covestro swój biznes zajmujący się produkcją żywic i materiałów funkcjonalnych. Wartość transakcji to 1,6 mld euro.

Czytaj »

Kalendarium

więcej