Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Powstała Grupa Azoty Polyolefins

Powstała Grupa Azoty Polyolefins

Grupa Azoty Polyolefins - taką nazwę przybrała spółka celowa Grupy Azoty, tj. PDH Polska, powołana do realizacji projektu „Polimery Police”. Zmiana nazwy to kolejny etap budowy marki kluczowej dla całej Grupy Azoty inwestycji, a także wdrażania strategii zmierzającej do integracji wszystkich spółek należących do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty.

Czytaj »

W Krakowie trwają targi Kompozyt - Expo

Polska jest liderem w produkcji wyrobów z żywic epoksydowych i poliestrowych w Europie Środkowo - Wschodniej. Stale rośnie u nas ogólna produkcja materiałów kompozytowych i półproduktów do ich wytwarzania. Pod tym względem jesteśmy razem z Niemcami jedynymi krajami w Europie, które od dekady regularnie zwiększają swój udział w światowej produkcji materiałów kompozytowych. Nie dziwi więc, że Targi Kompozyt - Expo cieszą się dużą popularnością.

Czytaj »

Branża tworzyw sztucznych musi walczyć o dobry wizerunek

Fundacja PlasticsEurope Polska opublikowała swój raport roczny. W dokumencie Jaap Rabou, prezes PlasticsEurope Polska oraz spółki Basell Orlen Polyolefins przekonuje, iż postrzeganie i wizerunek tworzyw sztucznych gwałtownie pogarsza się. Dlatego przed branża wyzwanie, by takiemu trendowi przeciwdziałać.

Czytaj »

Co zyska Grupa Azoty na projekcie "Polimery Police"?

Grupa Azoty ujawnia kolejne szczegóły związane z korzyściami, jakie ma przynieść realizacja projektu „Polimery Police”.

Czytaj »

Kalendarium

więcej