Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

Bardzo kosztowna dyrektywa Single Use Plastics

Bardzo kosztowna dyrektywa Single Use Plastics

- Za tak zwaną dyrektywę plastikową zapłacą wszyscy – nie tylko branża polimerowa. Zmiany odczują również konsumenci, ponieważ Unia Europejska szykuje kolejne obostrzenia. W krótkim czasie branża tworzyw sztucznych będzie musiała wdrożyć kosztowne rozwiązania. Zwiększenie wydatków na produkcję oraz rosnące wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw zmuszają do szukania usprawnień – jednym z nich jest faktoring – uważa Jerzy Dąbrowski, dyrektor generalny Bibby Financial Services, spółki faktoringowej, która dostarcza przedsiębiorcom narzędzia finansowe wspierające stabilne funkcjonowanie i rozwój.

Czytaj »

Trudna sytuacja surowcowa determinuje wyniki wiodącego przetwórcy tworzyw

Grupa Ergis, lider przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo–Wschodniej, opublikowała wstępne wyniki po pierwszej połowie 2019 r. Są one pewnego rodzaju odbiciem sytuacji panującej w krajowym przetwórstwie tworzyw sztucznych.

Czytaj »

Alternatywy dla tworzyw sztucznych: aktualne trendy patentowe

Tworzywa sztuczne są dzisiaj wszechobecne niemalże w każdej dziedzinie życia. Oprócz przynoszonych zalet stanowią jednak duży problem, ponieważ ze względu na powolny rozkład gromadzą się w morzach, oceanach i na plażach. Dodatkowo żywią się nimi ryby, ptaki, skorupiaki i ostatnie ogniwo w łańcuchu pokarmowym, czyli ludzie.

Czytaj »

Lerg kupuje jednego ze swoich najstarszych klientów

Lerg przejmuję Zakłady Tworzyw Sztucznych Izo-Erg w Gliwicach. To kolejna w ostatnim czasie akwizycja Lergu. Kilka tygodni temu został on właścicielem Zakładów Chemicznych Permedia.

Czytaj »

Kalendarium

więcej