Wiadomości - Tworzywa sztuczne z kraju

W expose premiera Morawieckiego temat tworzyw sztucznych

W expose premiera Morawieckiego temat tworzyw sztucznych

We wczorajszym expose premiera Mateusza Morawieckiego pojawiła się ważna zapowiedź odnosząca się do przemysłu tworzyw sztucznych.

Czytaj »

Organizacja przetwórców tworzyw krytyczna wobec dyrektywy Single-Use Plastics

W ocenie Roberta Szymana, dyrektora Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, silny trend zmierzający do zamiany tradycyjnych ropopochodnych tworzyw sztucznych rozmaitymi alternatywami, które nie mają szans zastosowania w szerszym zakresie, a także materiałami, dla których nie ma pewności o niższym wpływie na środowisko, będzie się w dalszym ciągu rozwijał, choć środowisko naturalne nie będzie czerpać z tego tytułu przewidywanych korzyści.

Czytaj »

PlasticsEurope Polska przypomina kilka ważnych prawd o biotworzywach

PlasticsEurope Polska przekonuje, że zastosowanie biodegradowalnych tworzyw sztuczny do produkcji różnych wyrobów (np. jednorazowego użycia) nie rozwiąże problemu zaśmiecenia środowiska.

Czytaj »

Czołowy przetwórca tworzyw skarży się na negatywną kampanię względem tworzyw

Grupa Ergis, czołowy przetwórca tworzyw sztucznych w naszym kraju, osiągnęła po trzech kwartałach tego roku przychody ze sprzedaży w kwocie 596,79 mln zł, tj. o 0,4% więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. Zysk netto wyniósł 13,21 mln zł i był o 13% niższy niż przed rokiem. Rentowność po trzech kwartałach jest zbliżona do zrealizowanej w minionym roku.

Czytaj »

Kalendarium

więcej