Wiadomości - Tworzywa sztuczne

Trudne miesiące dla PCC Prodex

Jak przyznają władze Grupy PCC Rokita, w skład której wchodzi PCC Prodex, ostatnie kilkanaście miesięcy było czasem sporych wyzwań dla tej spółki.

Czytaj »

Wykorzystać tworzywa sztuczne w produkcji odzieży ochronnej

Ciekawym trendem w produkcji odzieży ochronnej jest stosowanie odpadów tworzyw sztucznych do produkcji np. kombinezonów roboczych.

Czytaj »

Grupa MOL wzmacnia pozycję w sektorze recyklingu

Węgierska Grupa MOL przejmuje spółkę Aurora. Przejęcie jest zgodne z założeniami strategii MOL 2030, skupiającej się na rozszerzeniu portfolio petrochemicznego o produkty o wyższej wartości dodanej. Współpraca z Aurora wzmocni pozycję MOL jako dostawcy komponentów dla branży motoryzacyjnej. Obydwa podmioty mają plan rozwoju biznesowego na terenie Niemiec, jednocześnie widząc potencjał w ekspansji ku Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj »

Deloitte przekonuje do systemu kaucyjnego dla opakowań. Rząd od dawna jest temu przeciwny

Deloitte przekonuje, że konieczność zebrania 90% wprowadzonych na rynek butelek z tworzyw sztucznych sprawi, że wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego będzie jedynym rozwiązaniem. Zaznacza jednak, że wprowadzenie depozytu nie będzie rozwiązaniem idealnym, gdyż obejmie jedynie 1/3 opakowań trafiających do naszych domów. Ministerstwo Środowiska już kilkanaście miesięcy temu wypowiedziało się w temacie systemu kaucyjnego na opakowania. Uznało, że jest to opcja zbyt droga i nieskuteczna.

Czytaj »

Kalendarium

więcej