Wiadomości - Tworzywa sztuczne

INEOS będzie produkował tworzywa z wysoką zawartością recyklatu

Koncern petrochemiczny INEOS i firma recyklingowa Viridor łączą siły w celu produkcji pokonsumpcyjnych tworzyw sztucznych z udziałem recyklatu na poziomie przynajmniej 50%. Wcześniej podobne sojusze między producentami tworzyw a firmami recyklingowymi stały się udziałem innych największych globalnych wytwórców polimerów, m.in. koncernów LyondellBasell Industries, SABIC czy Borealis.

Czytaj »

Chiny importują tworzywa głównie z Azji

Bank PKO BP podaje, że import tworzyw sztucznych do Chin zanotował w latach 2014 - 2018 wzrost o 12,1%. Oznacza to, iż wartość importu wzrosła z 56,6 mld euro w 2014 r. do poziomu 63,4 mld euro w 2018 r. 

Czytaj »

Spadki cen na rynku poliamidu

Grupa Azoty scharakteryzowała aktualną sytuację rynkową w branży poliamidów, czyli najpopularniejszego tworzywa konstrukcyjnego, którego zresztą sama jest producentem.

Czytaj »

Solvay dynamizuje prace nad kompozytami

Koncern Solvay uruchomił dwa centra innowacji poświęcone kompozytom termoplastycznym. Jednostki powstały w Belgii i Stanach Zjednoczonych. Wzmacniają kompetencje firmy w zakresie badań nad materiałami o wysokiej wydajności potrzebnymi w przemyśle lotniczym, motoryzacyjnym oraz ropy i gazu.

Czytaj »

Kalendarium

więcej