Wiadomości - Tworzywa sztuczne

K 2019: nowe technologie nośnikiem innowacji

K 2019: nowe technologie nośnikiem innowacji

Ponad 3 tys. firm z więcej niż 60 krajów, reprezentujących sektor tworzyw sztucznych i kauczuku weźmie udział w targach K 2019, które w dniach 16-23 października br. odbędą się w Düsseldorfie. Z Polski pojawi się 39 wystawców.

Czytaj »

Powstała Grupa Azoty Polyolefins

Grupa Azoty Polyolefins - taką nazwę przybrała spółka celowa Grupy Azoty, tj. PDH Polska, powołana do realizacji projektu „Polimery Police”. Zmiana nazwy to kolejny etap budowy marki kluczowej dla całej Grupy Azoty inwestycji, a także wdrażania strategii zmierzającej do integracji wszystkich spółek należących do Grupy Kapitałowej Grupa Azoty.

Czytaj »

W Krakowie trwają targi Kompozyt - Expo

Polska jest liderem w produkcji wyrobów z żywic epoksydowych i poliestrowych w Europie Środkowo - Wschodniej. Stale rośnie u nas ogólna produkcja materiałów kompozytowych i półproduktów do ich wytwarzania. Pod tym względem jesteśmy razem z Niemcami jedynymi krajami w Europie, które od dekady regularnie zwiększają swój udział w światowej produkcji materiałów kompozytowych. Nie dziwi więc, że Targi Kompozyt - Expo cieszą się dużą popularnością.

Czytaj »

Evonik: największa inwestycja koncernu w Niemczech

Evonik rozpoczął w macierzystym Marl w Niemczech budowę nowego zakładu do produkcji poliamidu 12. Jest to odpowiedź firmy na wysokie zapotrzebowanie na tworzywo, które pochodzi z rynków inżynierii samochodowej i drukowania3D. Koszt inwestycji to ponad 400 mln euro.

Czytaj »

Kalendarium

więcej