Wiadomości - Tworzywa sztuczne

Henkel wprowadza opakowania z odpadów pochodzących ze społecznej zbiórki

Firma Henkel podjęła kolejne kroki w ramach współpracy z przedsiębiorstwem społecznym Plastic Bank. Dział Laundry & Home Care (środków piorących i czystości) oraz Beauty Care (kosmetyków) wprowadzi na rynek opakowania wykonane w 100% z tworzywa pochodzącego z recyclingu. Nawet 50% ich składu będzie stanowił tzw. Social Plastic, czyli surowiec pochodzący ze społecznej zbiórki.

Czytaj »

LyondellBasell rozpoczyna produkcję biotworzyw

Neste, największy na świecie producent odnawialnego oleju napędowego z odpadów i innych pozostałości oraz LyondellBasell, wiodący producent masowych tworzyw sztucznych, ogłaszają wspólny projekt dotyczący produkcji polipropylenu oraz polietylenu o niskiej gęstości na bazie biologicznej.

Czytaj »

Branża kablowa ważna dla przemysłu tworzyw sztucznych

Przemysł związany z produkcją kabli jest jednym z tych, które generują popyt na tworzywa sztuczne. W naszym kraju działa jeden z największych europejskich wytwórców kabli, czyli Grupa Tele-Fonika.

Czytaj »

​​​​​​​PSPS wspiera zrównoważony rozwój w Polsce

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) przystąpiło do Partnerstwa na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju w Polsce. Kartę Partnerstwa w imieniu PSPS podpisał prezes Kamil Kiejna podczas Krajowego Forum Interesariuszy Agendy 2030 w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Wsparcie Partnerstwa ma związek z działaniami branży styropianowej, podejmowanymi w celu objęcia wyrobów EPS pełną kontrolą w całym cyklu funkcjonowania tego produktu na rzecz oszczędności energii w budynkach.

Czytaj »

Kalendarium

więcej