Wiadomości - Transport i logistyka - Ze świata

Wyzwania w logistyce dla branży chemicznej

Wyzwania w logistyce dla branży chemicznej

Specjalizująca się w logistyce, międzynarodowa firma Gefco wskazuje pięć kluczowych obszarów usprawnień w łańcuchu dostaw dla branży chemicznej.

Czytaj »

Dachser: w 14 dni pociągiem przez Polskę do Chin

Koncern BASF powierzył firmie Dachser,  operatorowi logistycznemu z którym od lat współpracuje, obsługę swojego pierwszego pociągu blokowego do Chin. Pociąg z 42 kontenerami przewożącymi chemikalia BASF przybył do chińskiego miasta Xi´an. Dachser zadbał o wszystkie aspekty organizacyjne - od skoordynowania współpracy z operatorem kolejowym RTSB przez odprawę celną po dystrybucję towaru w Chinach. Dzięki transportowi produkty chemiczne z Ludwigshafen w Niemczech trafiły na chiński rynek dwa razy szybciej.

Czytaj »

Dachser: wzrosty na europejskim rynku transportowym

Dachser, jeden z europejskich liderów w transporcie chemikaliów, podsumował 2019 r. Koncern zanotował wzrost obrotów o 1,6% względem roku wcześniejszego. Poinformował także, iż cały europejski transport drogowy osiągnął za miniony rok dodatnią dynamikę na poziomie 2,9%.

Czytaj »

Koronawirus: jak wygląda transport na świecie?

Firma  Kuehne + Nagel dokonała podsumowania aktualnego wpływi pandemii koronawirusa na światowy sektor logistyczno – transportowy.

Czytaj »

Kalendarium

więcej