Wiadomości - Transport i logistyka - Ze świata

Zjednoczone Emiraty Arabskie zwycięzcami Global Challenge SCM – The Fresh Connection 2018

W zakończonych w miniony weekend międzynarodowych zawodach w zarządzaniu łańcuchem dostaw GC SCM TFC 2018 w Mediolanie najwyższą lokatę zajął zespół ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Danone Nutricia Middle East. Polska drużyna Dell Products Poland uzyskała piąty wynik na świecie.

Czytaj »

Transportowa firma Dachser współpracuje z producentem chemii budowlanej

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, m.in. dla przemysłu chemicznego poinformował o swojej współpracy, odbywającej się na terenie całej Europy, ze spółką Rembrandtin, austriackim producentem lakierów i materiałów powłokowych. Tylko w 2017 r. Dachser dostarczył na zlecenie Rembrandtin ok. 20 tys. przesyłek, stanowiących towary chemiczne i niebezpieczne.

Czytaj »

Projekt ograniczenia emisji z non-ETS groźny dla Polski

Komisja Europejska zaproponowała nowe rozwiązania w temacie ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w sektorach nieobjętych unijnym systemem handlu certyfikatami (non-ETS). Chodzi m.in. o gospodarkę odpadami, transport, budownictwo i rolnictwo. Nie są one korzystne dla Polski.

Czytaj »

INEOS ma już statki do transportu etanu z USA

Koncern INEOS dopina kolejne niezbędne szczegóły na drodze, która umożliwi mu importowanie ze Stanów Zjednoczonych do Europu etanu potrzebnego do produkcji etylenu. W Chinach oddano do użytku pierwsze dwa statki, którymi gaz będzie transportowany przez ocean.

Czytaj »

Kalendarium

więcej