Wiadomości - Transport i logistyka - Ze świata

Dachser: nowy magazyn do obsługi branży chemicznej

Dachser, globalny operator logistyczny, otworzył nowy magazyn do obsługi produktów chemicznych w miejscowości Malsch, położonej niedaleko Karlsruhe w Niemczech. Obiekt został zaprojektowany tak, by umożliwić przechowywanie produktów chemicznych, takich jak farby, powłoki i kleje. Dachser zainwestował w niemiecki magazyn ponad 20 milionów euro.

Czytaj »

Wyzwania w logistyce dla branży chemicznej

Specjalizująca się w logistyce, międzynarodowa firma Gefco wskazuje pięć kluczowych obszarów usprawnień w łańcuchu dostaw dla branży chemicznej.

Czytaj »

Dachser: w 14 dni pociągiem przez Polskę do Chin

Koncern BASF powierzył firmie Dachser,  operatorowi logistycznemu z którym od lat współpracuje, obsługę swojego pierwszego pociągu blokowego do Chin. Pociąg z 42 kontenerami przewożącymi chemikalia BASF przybył do chińskiego miasta Xi´an. Dachser zadbał o wszystkie aspekty organizacyjne - od skoordynowania współpracy z operatorem kolejowym RTSB przez odprawę celną po dystrybucję towaru w Chinach. Dzięki transportowi produkty chemiczne z Ludwigshafen w Niemczech trafiły na chiński rynek dwa razy szybciej.

Czytaj »

Dachser: wzrosty na europejskim rynku transportowym

Dachser, jeden z europejskich liderów w transporcie chemikaliów, podsumował 2019 r. Koncern zanotował wzrost obrotów o 1,6% względem roku wcześniejszego. Poinformował także, iż cały europejski transport drogowy osiągnął za miniony rok dodatnią dynamikę na poziomie 2,9%.

Czytaj »

Kalendarium

więcej