Wiadomości - Transport i logistyka - Z kraju

Transport towarów niebezpiecznych z nowymi przepisami

Transport towarów niebezpiecznych musi przebiegać z zachowaniem wielu rygorystycznych wymogów. Najważniejszym dokumentem regulującym przepisy, których należy przestrzegać podczas przewozu chemikaliów jest międzynarodowa Konwencja ADR. Umowa ta jest aktualizowana w cyklu dwuletnim, a już 1 lipca 2019 r. jej najnowsze zapisy staną się obligatoryjne dla wszystkich podmiotów będących stronami w transporcie produktów chemicznych.

Czytaj »

Dachser przechodzi na technologię litowo-jonową i redukuje CO2

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych obsługujących przemysł chemiczny, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

Czytaj »

Potrzebna inspekcja rurociągu PKN Orlen

Spółka Naftoserwis, wchodząca w skład Grupy PERN, zakończyła niedawno cykl inspekcji rurociągów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i przystępuje obecnie do diagnozowania rurociągu PKN Orlen.

Czytaj »

Dachser Chem-Logistics rośnie w Polsce

Dachser Polska rozwija działalność w branży chemicznej: w 2018 r. operator logistyczny zwiększył łączne obroty z tytułu transportu chemii o blisko 70% względem roku wcześniejszego. W segmencie eksportu drobnicowego roczny wzrost obrotów Dachser Chem-Logistics wyniósł niemal 82%.

Czytaj »

Kalendarium

więcej