Wiadomości - Transport i logistyka - Z kraju

Polski Dachser przewozi coraz więcej chemii

Dachser Polska zamknął 2019 rok poprawą wyników z tytułu obsługi eksportu krajowej branży chemicznej. Operator w dwucyfrowym tempie zwiększył liczbę i tonaż przewiezionych przesyłek zagranicznych z chemią, w tym materiałami niebezpiecznymi. W efekcie obroty finansowe w ramach polskiego Dachser Chem-Logistics wzrosły o blisko 65% w ujęciu rok do roku.

Czytaj »

Dachser Polska z nowym terminalem do przeładunku chemii

Dolnośląski oddział globalnego dostawcy logistycznego Dachser przeniósł się do nowo wybudowanego przy A4 obiektu w Nowej Wsi Wrocławskiej. Ta inwestycja oznacza trzykrotne zwiększenie przepustowości przeładunkowej operatora i wiąże się z rozwojem jego biznesu w południowo-zachodniej Polsce. Do logistycznej obsługi dolnośląskiego eksportu i importu posłuży nowoczesna hala o powierzchni 15,5 tys. m2. Mieści ona terminal przeładunkowy oraz magazyn wysokiego składowania na blisko 17 tys. miejsc paletowych.

Czytaj »

PERN z nowoczesnym systemem pomiaru jakości ropy naftowej

PERN poinformował, iż zakończył prace związane z budową nowoczesnego bloku kontroli jakości ropy naftowej, a także dokonał wymiany kluczowych elementów systemu. Modernizacja węzła rozliczeniowo-obliczeniowego ropy naftowej w bazie PERN w Adamowie gwarantuje bardziej niezawodne pomiary ilości i jakości ropy napływającej do Polski ze Wschodu.

Czytaj »

Dekada z DB Cargo

Mija 10 lat od uruchomienia pierwszego pociągu liniowego Silesia w europejskiej sieci kolejowej DB Cargo.

Czytaj »

Kalendarium

więcej