Wiadomości - Transport i logistyka - Z kraju

Dachser Polska z nową krajową siedzibą w Strykowie k. Łodzi

Dachser Polska, globalny operator logistyczny, przeniósł się do nowo wybudowanego obiektu w Strykowie o powierzchni ponad 2,2 tys. m2. Znajduje się w nim krajowe biuro Dachser Polska oraz strykowski oddział firmy. Równolegle w podłódzkiej miejscowości trwa kolejny etap inwestycji Dachser, czyli rozbudowa magazynu przeładunkowego.

Czytaj »

Dachser Polska ze stałymi połączeniami do Rosji

Dachser, globalny operator logistyczny, rozszerza swoją sieć Cargoplus, czyli połączeń drogowych do Rosji, ze względu na rosnące zainteresowanie unijnych eksporterów z branży chemicznej tym kierunkiem. W oddziale w Strykowie Dachser Polska utworzył punkt przeładunkowy, gdzie przesyłki z Polski i innych krajów UE są konsolidowane, a następnie wysyłane do Rosji. Operator obejmuje zasięgiem całą Rosję i inne kraje WNP.

Czytaj »

Niedoceniana rola transportu morskiego

Chemikalia są jedną z tych kategorii produktowych, które najchętniej transportuje się drogą morską. Sprawność działania tej formy transportu wpływa zatem na konkurencyjność całej branży chemicznej.

Czytaj »

Naftoserwis sprawdza jakość rurociągów Lotosu

Naftoserwis z grupy PERN wykonał dla Grupy Lotos diagnostykę rurociągu oleju opałowego o długości 9 km. Kilka dni wcześniej Grupa Lotos wybrała w postępowaniu przetargowym ofertę Naftoserwis na badanie kolejnego 9-kilometrowego odcinka rurociągu.

Czytaj »

Kalendarium

więcej