Wiadomości - Transport i logistyka - Z kraju

PERN wykorzystuje koniunkturę i rozbudowuje swoją infrastrukturę

Spółka PERN zapowiedziała, że w 2018 r. pobity zostanie jej firmowy rekord pod względem obrotów na rynku paliw. W ślad za tym firma przystępuje lub jest w trakcie realizacji wielu zadań inwestycyjnych.

Czytaj »

Dachser: szybszy transport chemii do Holandii

Dachser, globalny operator logistyczny, uruchomił bezpośrednie połączenie z podłódzkiego Strykowa do Holandii. Dzięki temu przesyłki drobnicowe nadawane przez polskich eksporterów są dostarczane w ciągu dwóch dni do dowolnego miejsca na terenie Królestwa Niderlandów. Wyjeżdżają w tę trasę we wszystkie dni robocze.

Czytaj »

PERN zapowiedział dużą inwestycję

Prawie 400 tys. m³ nowych pojemności magazynowych na ropę – o tyle powiększą się możliwości gdańskiego Terminala Naftowego PERN. Spółka chce wybudować pięć zbiorników, dzięki którym jeszcze sprawniej będzie mogła obsługiwać tankowce, które wpływają do Naftoportu. Obecnie w TNG Gdańsk funkcjonuje już sześć magazynów o łącznej pojemności 375 tys. m³.

Czytaj »

Cyfryzacja to przyszłość logistyki

Jan Brachmann, prezes zarządu spółki Seifert Polska jest przekonany, że przyszłość logistyki to coraz większa cyfryzacja. Efekty takiej transformacji będą odczuwać wszyscy partnerzy, z którymi ta branża współpracuje.

Czytaj »

Kalendarium

więcej