Wiadomości - Transport i logistyka

Logistyka elementem wpływającym na pozycję rynkową PKN Orlen

PKN Orlen podkreśla wagę posiadanych przez siebie aktywów logistycznych, które skutecznie wspierają możliwości konkurowania płockiego koncernu na europejskim rynku rafineryjnym.

Czytaj »

PERN rozbudowuje magazyny biokomponentów

PERN rozstrzygnął pierwsze postępowania przetargowe na rozbudowę pojemności magazynowych na biokomponenty, to jest na estry wyższych kwasów tłuszczowych (FAME) oraz bioetanol. W ten sposób spółka podejmuje działania, aby dostosować zdolności magazynowe i technologiczne baz paliw do bieżących potrzeb.

Czytaj »

Firma PCC Intermodal świętuje 15 lat swojego istnienia

W 2005 r. spółka PCC Intermodal uruchomiła pierwszy intermodalny pociąg, który wyruszyłz Dolnego Śląska. Od tego czasu operator zarówno w relacjach krajowych, jak i międzynarodowych zbudował sieć regularnych, codziennych połączeń intermodalnych i uruchamiając rocznie ponad 5 tys. pociągów połączył serwisem kolejowym Polskę z Niemcami, Holandią, Belgią i Białorusią.

Czytaj »

Dachser: nowy magazyn do obsługi branży chemicznej

Dachser, globalny operator logistyczny, otworzył nowy magazyn do obsługi produktów chemicznych w miejscowości Malsch, położonej niedaleko Karlsruhe w Niemczech. Obiekt został zaprojektowany tak, by umożliwić przechowywanie produktów chemicznych, takich jak farby, powłoki i kleje. Dachser zainwestował w niemiecki magazyn ponad 20 milionów euro.

Czytaj »

Kalendarium

więcej