Wiadomości - Transport i logistyka

Branża transportowa: jak przygotować się na Brexit?

Wystąpienie o numer EORI, przypisanie właściwych kodów produktom, zgromadzenie dokumentów czy porozumienie się zawczasu z zagranicznymi kontrahentami – to wskazówki operatora logistycznego Dachser, jak eksporterzy i importerzy mogą przygotować się na scenariusz tzw. twardego Brexitu.

Czytaj »

ANWIL przygotowuje się do zwiększenia produkcji nawozów

ANWIL uruchomił nowoczesny system ważenia pojazdów w transporcie samochodowym, który ograniczył czynności związane z obsługą tego procesu o ponad połowę. Dzięki wdrożeniu automatyzacji wag skróceniu – niemal o jedną czwartą – uległ również czas upływający od chwili rejestracji kierowcy przed wjazdem do spółki w celu załadunku towaru do momentu opuszczenia przez niego terenu firmy.

Czytaj »

Dachser rozbudował poznański oddział

Dachser, globalny operator logistyczny obsługujący m.in. firmy chemiczne, powiększył swój poznański oddział. W tym celu rozbudował dotychczasowy cross-dock o ponad 2,6 tys. m2. W efekcie dysponuje obecnie terminalem przeładunkowym o powierzchni 5,6 tys. m2, co umożliwia dalszy rozwój biznesu i obsługę coraz większej liczby przesyłek eksportowych. Łącznie z usługami logistyki kontraktowej obiekt zajmuje teraz ponad 10 tys. m2 z 57 bramami przeładunkowymi.

Czytaj »

Rośnie znaczenie terminalu w Świnoujściu

Spółka Polskie LNG podsumowała rok 2018. W jej ocenie był to dla niej przełomowy czas.

Czytaj »

Kalendarium

więcej