Wiadomości - Transport i logistyka

Dachser Polska rozwija biznes i oddziały

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych, zwiększył w ciągu ostatnich 12 miesięcy powierzchnię krajowych oddziałów o blisko 40%. Firma, która specjalizuje się w obsłudze eksportu m.in. chemikaliów, rozbudowała terminale przeładunkowe i obecnie dysponuje ok. 48 tys. m2 powierzchni operacyjnej. 

Czytaj »

Inwestycje PERN rozwijają rynek naftowy w Polsce

Trwa zaawansowany rozwój Grupy PERN, co służy poprawie logistyki naftowej w naszym kraju.

Czytaj »

Transport towarów niebezpiecznych z nowymi przepisami

Transport towarów niebezpiecznych musi przebiegać z zachowaniem wielu rygorystycznych wymogów. Najważniejszym dokumentem regulującym przepisy, których należy przestrzegać podczas przewozu chemikaliów jest międzynarodowa Konwencja ADR. Umowa ta jest aktualizowana w cyklu dwuletnim, a już 1 lipca 2019 r. jej najnowsze zapisy staną się obligatoryjne dla wszystkich podmiotów będących stronami w transporcie produktów chemicznych.

Czytaj »

Dachser przechodzi na technologię litowo-jonową i redukuje CO2

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych obsługujących przemysł chemiczny, do 2022 r. planuje zastąpić swoją przeszło sześciotysięczną flotę podnośników wykorzystywanych w terminalach i magazynach energooszczędnymi wózkami na akumulatory litowo-jonowe. Proekologiczny projekt obejmie całą Europę, w tym oddziały Dachser w Polsce. Dzięki temu operator zmniejszy emisję CO2 o 9,6 tys. ton rocznie.

Czytaj »

Kalendarium

więcej