Wiadomości - Transport i logistyka

PERN wykorzystuje koniunkturę i rozbudowuje swoją infrastrukturę

Spółka PERN zapowiedziała, że w 2018 r. pobity zostanie jej firmowy rekord pod względem obrotów na rynku paliw. W ślad za tym firma przystępuje lub jest w trakcie realizacji wielu zadań inwestycyjnych.

Czytaj »

Dachser: szybszy transport chemii do Holandii

Dachser, globalny operator logistyczny, uruchomił bezpośrednie połączenie z podłódzkiego Strykowa do Holandii. Dzięki temu przesyłki drobnicowe nadawane przez polskich eksporterów są dostarczane w ciągu dwóch dni do dowolnego miejsca na terenie Królestwa Niderlandów. Wyjeżdżają w tę trasę we wszystkie dni robocze.

Czytaj »

PERN zapowiedział dużą inwestycję

Prawie 400 tys. m³ nowych pojemności magazynowych na ropę – o tyle powiększą się możliwości gdańskiego Terminala Naftowego PERN. Spółka chce wybudować pięć zbiorników, dzięki którym jeszcze sprawniej będzie mogła obsługiwać tankowce, które wpływają do Naftoportu. Obecnie w TNG Gdańsk funkcjonuje już sześć magazynów o łącznej pojemności 375 tys. m³.

Czytaj »

Dachser: nowy magazyn dla obsługi przemysłu chemicznego

Dachser, globalny operator logistyczny, zainwestuje ponad 20 mln euro w rozbudowę centrum logistycznego w mieście Malsch, położonym niedaleko Karlsruhe w Niemczech.  Powierzchnia nowego magazynu wynosi blisko 22 tys. m2 i zapewnia miejsce dla ok. 43 tys. palet. Obiekt został zaprojektowany tak, by umożliwić odpowiednie przechowywanie produktów chemicznych oraz towarów niebezpiecznych, takich jak farby, powłoki i kleje. Oddanie inwestycji do użytku planowane jest na pierwszy kwartał 2019 r.

Czytaj »

Kalendarium

więcej