Wiadomości - Transport i logistyka

Koronawirus: jak wygląda transport na świecie?

Firma  Kuehne + Nagel dokonała podsumowania aktualnego wpływi pandemii koronawirusa na światowy sektor logistyczno – transportowy.

Czytaj »

Cefic: trzeba zorganizować sprawny transport

Europejska Rada Przemysłu Chemicznego (Cefic) przedstawiła Komisji Europejskiej zalecenia dotyczące organizacji transportu towarowego w Europie. Chodzi o zmniejszenia wpływu pandemii koronawirusa na europejski transport towarowy, który jest kluczowym ogniwem dla dalszego funkcjonowania przemysłu chemicznego.

Czytaj »

Polski Dachser przewozi coraz więcej chemii

Dachser Polska zamknął 2019 rok poprawą wyników z tytułu obsługi eksportu krajowej branży chemicznej. Operator w dwucyfrowym tempie zwiększył liczbę i tonaż przewiezionych przesyłek zagranicznych z chemią, w tym materiałami niebezpiecznymi. W efekcie obroty finansowe w ramach polskiego Dachser Chem-Logistics wzrosły o blisko 65% w ujęciu rok do roku.

Czytaj »

Dachser Polska z nowym terminalem do przeładunku chemii

Dolnośląski oddział globalnego dostawcy logistycznego Dachser przeniósł się do nowo wybudowanego przy A4 obiektu w Nowej Wsi Wrocławskiej. Ta inwestycja oznacza trzykrotne zwiększenie przepustowości przeładunkowej operatora i wiąże się z rozwojem jego biznesu w południowo-zachodniej Polsce. Do logistycznej obsługi dolnośląskiego eksportu i importu posłuży nowoczesna hala o powierzchni 15,5 tys. m2. Mieści ona terminal przeładunkowy oraz magazyn wysokiego składowania na blisko 17 tys. miejsc paletowych.

Czytaj »

Kalendarium

więcej