Wiadomości - Przemysł opakowaniowy

Jakich tworzyw potrzebuje przemysł opakowaniowy?

Aktywność producentów tworzyw sztucznych realizowana jest z myślą o wytwórcach opakowań. Potrzeba bowiem w sektorze opakowaniowym coraz bardziej zaawansowanych tworzyw.

Czytaj »

Plast-Box dobrze zaczął rok

Pierwsze trzy miesiące 2019 r. przyniosły Grupie Plast-Box, producentowi opakowań z tworzyw sztucznych, wzrost zysku netto do blisko 2,5 mln zł, tj. o 87,5% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Było to możliwe dzięki znacznemu zwiększeniu skali działania wskutek zrealizowanej w grudniu 2018 roku akwizycji oraz poprawie rentowności. Przychody Grupy w pierwszym kwartale br. urosły o 32,5%, do 53,2 mln zł. Grupa kapitałowa wypracowała w tym okresie 6,2 mln zł EBITDA, co oznacza ponad 68% wzrostu w ujęciu rok do roku.

Czytaj »

Opakowania kartonowe w cieniu tworzyw sztucznych

Wartość globalnego rynku opakowań kartonowych, przeznaczonych do pakowania produktów, głównie spożywczych w postaci płynnej, wynosi 14,31 mld dolarów i rośnie w tempie 4,7% rocznie.

Czytaj »

Plast-Box ocenia przeprowadzone zmiany

Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, wypracował w 2018 . przychody na poziomie 171,5 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 7% w stosunku do roku 2017. Grupa zamknęła rok 2018 zyskiem netto na poziomie 1,9 mln zł.

Czytaj »

Kalendarium

więcej