Wiadomości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Henkel udostępnia narzędzie do projektowania opakowań przyjaznych środowisku

Opakowania nadające się do recyklingu są warunkiem funkcjonowania gospodarki  obiegu zamkniętego. Aby szybko i niezawodnie określić możliwości recyklingu nowych opakowań, Henkel korzysta ze specjalnie opracowanego przez siebie oprogramowania EasyD4R, które postanowił udostępnić również innym firmom i organizacjom. Narzędzie to ma pomóc innym podmiotom jeszcze efektywniej opracowywać zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań.

Czytaj »

Smurfit Kappa rozszerza globalną sieć zakładów utylizacji odpadów

Firma Smurfit Kappa otworzyła nowy zakład utylizacji odpadów w Toskanii we Włoszech, rozwijając tym samym działalność w zakresie przetwarzania makulatury w tym regionie.

Czytaj »

Możliwy recykling opakowań z czarnego tworzywa

Firma Henkel i Ampacet, globalny dostawca koncentratów do tworzyw sztucznych, opracowali rozwiązanie, dzięki któremu opakowania z czarnego tworzywa sztucznego, które jak dotąd stanowiły największe wyzwanie w zakresie recyclingu, będą mogły być ponownie przetwarzane. 

Czytaj »

Opakowania kartonowe w cieniu tworzyw sztucznych

Wartość globalnego rynku opakowań kartonowych, przeznaczonych do pakowania produktów, głównie spożywczych w postaci płynnej, wynosi 14,31 mld dolarów i rośnie w tempie 4,7% rocznie.

Czytaj »

Kalendarium

więcej