Wiadomości - Przemysł opakowaniowy ze świata

Przemysł kosmetyczny: opakowania mają być bardziej ekologiczne

Rynek kosmetyczny znalazł się pod silną presją konsumencka oraz regulacyjną. Wraz z narastającą niechęcią względem odpadów z tworzyw sztucznych w branży kosmetycznej dostrzega się chęć sprostania tego typu wyzwaniom.

Czytaj »

Przemysł opakowaniowy coraz mocniej korzysta z taśm spinających

Globalny rynek tworzyw sztucznych wykorzystywanych przy pakowaniu, chodzi m.in. o taśmy spinające został w 2017 roku wyceniony na 1,527 mld dolarów. Do 2026 r. utrzymać ma tempo wzrostu na poziomie 4,8% rocznie. To dane agencji Transparency Market Research.

Czytaj »

Opakowania kluczowym bodźcem dla rozwoju branży barwników organicznych

Dokonana przez agencję MarketsandMarkets analiza rynku barwników organicznych, na który składają się barwniki azowe, triarylometanowe, ksantenowe, ftalocyjaninowe oraz tzw. wysokowydajne pigmenty, które to są stosowane w produkcji farb graficznych (drukowych), farb i powłok oraz tworzyw sztucznych, pokazuje dużą perspektywiczność stojąca przed tym sektorem.

Czytaj »

Przemysł opakowaniowy: efektywne przyspieszenie pakowania globalnym trendem

Dzisiejsze produkty są opracowywane, produkowane i wprowadzane na rynek znacznie szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Efektywność procesów to przede wszystkim zintegrowane systemy, których celem jest osiągnięcie większych prędkości produkcji, przy ograniczonej liczbie przestojów i strat materiałowych.

Czytaj »

Kalendarium

więcej