Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

V Konferencja i Targi Producentów Marek Własnych Future Private Labels Poland & CEE

Merytoryczne konferencje, nowe trendy oraz najwięksi specjaliści z branży, a także  konkurs na najlepsze opakowanie to wszystko już 16-17 października 2019 roku w Targach Kielce podczas piątej edycji programu Future Private Labels Poland & CEE – jedynego wydarzenia w Europie Środkowo-Wschodniej w 100% poświęconego markom własnym.

Czytaj »

DNB Bank Polska: system kaucyjny dla opakowań PET jest konieczny

Zgodnie z szacunkami, rocznie na polski rynek trafia 220 tys. ton opakowań PET, ale poziom recyklingu to tylko 34,7%. To zdecydowanie za mało, szczególnie w świetle pakietu odpadowego Unii Europejskiej. - Spełnienie norm wymaga szybkiej reakcji i stworzenia systemu kaucyjnego. Odpowiednio dopasowany do potrzeb rynku może być korzystny dla wszystkich – wskazują eksperci DNB Bank Polska.

Czytaj »

Plast-Box zdobywa akredytację BRC klasy AA

Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, poddał się ocenie standardów, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo opakowań do żywności i uzyskał ocenę najwyższą z możliwych – „AA”. Audyt przeprowadziła jednostka certyfikująca DNV GL, zgodnie z wydaniem normy BRC Packaging and Packaging Materials.  

Czytaj »

Rośnie rynek szkła w Polsce - korzysta na tym CIECH

Grupa CIECH dostarcza sodę do nowej huty szkła Euroglas w Ujeździe, a Polska staje się coraz większym producentem szkła.

Czytaj »

Kalendarium

więcej