Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Jakich tworzyw potrzebuje przemysł opakowaniowy?

Aktywność producentów tworzyw sztucznych realizowana jest z myślą o wytwórcach opakowań. Potrzeba bowiem w sektorze opakowaniowym coraz bardziej zaawansowanych tworzyw.

Czytaj »

Plast-Box dobrze zaczął rok

Pierwsze trzy miesiące 2019 r. przyniosły Grupie Plast-Box, producentowi opakowań z tworzyw sztucznych, wzrost zysku netto do blisko 2,5 mln zł, tj. o 87,5% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Było to możliwe dzięki znacznemu zwiększeniu skali działania wskutek zrealizowanej w grudniu 2018 roku akwizycji oraz poprawie rentowności. Przychody Grupy w pierwszym kwartale br. urosły o 32,5%, do 53,2 mln zł. Grupa kapitałowa wypracowała w tym okresie 6,2 mln zł EBITDA, co oznacza ponad 68% wzrostu w ujęciu rok do roku.

Czytaj »

Plast-Box ocenia przeprowadzone zmiany

Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, wypracował w 2018 . przychody na poziomie 171,5 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 7% w stosunku do roku 2017. Grupa zamknęła rok 2018 zyskiem netto na poziomie 1,9 mln zł.

Czytaj »

Deloitte przekonuje do systemu kaucyjnego dla opakowań. Rząd od dawna jest temu przeciwny

Deloitte przekonuje, że konieczność zebrania 90% wprowadzonych na rynek butelek z tworzyw sztucznych sprawi, że wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego będzie jedynym rozwiązaniem. Zaznacza jednak, że wprowadzenie depozytu nie będzie rozwiązaniem idealnym, gdyż obejmie jedynie 1/3 opakowań trafiających do naszych domów. Ministerstwo Środowiska już kilkanaście miesięcy temu wypowiedziało się w temacie systemu kaucyjnego na opakowania. Uznało, że jest to opcja zbyt droga i nieskuteczna.

Czytaj »

Kalendarium

więcej