Wiadomości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Plast-Box zdobywa akredytację BRC klasy AA

Plast-Box, producent opakowań z tworzyw sztucznych, poddał się ocenie standardów, mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo opakowań do żywności i uzyskał ocenę najwyższą z możliwych – „AA”. Audyt przeprowadziła jednostka certyfikująca DNV GL, zgodnie z wydaniem normy BRC Packaging and Packaging Materials.  

Czytaj »

Rośnie rynek szkła w Polsce - korzysta na tym CIECH

Grupa CIECH dostarcza sodę do nowej huty szkła Euroglas w Ujeździe, a Polska staje się coraz większym producentem szkła.

Czytaj »

Jakich tworzyw potrzebuje przemysł opakowaniowy?

Aktywność producentów tworzyw sztucznych realizowana jest z myślą o wytwórcach opakowań. Potrzeba bowiem w sektorze opakowaniowym coraz bardziej zaawansowanych tworzyw.

Czytaj »

Plast-Box dobrze zaczął rok

Pierwsze trzy miesiące 2019 r. przyniosły Grupie Plast-Box, producentowi opakowań z tworzyw sztucznych, wzrost zysku netto do blisko 2,5 mln zł, tj. o 87,5% w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku. Było to możliwe dzięki znacznemu zwiększeniu skali działania wskutek zrealizowanej w grudniu 2018 roku akwizycji oraz poprawie rentowności. Przychody Grupy w pierwszym kwartale br. urosły o 32,5%, do 53,2 mln zł. Grupa kapitałowa wypracowała w tym okresie 6,2 mln zł EBITDA, co oznacza ponad 68% wzrostu w ujęciu rok do roku.

Czytaj »

Kalendarium

więcej