Wiadomości - Przemysł opakowaniowy

Taropak odbył się już po raz 31

Kilkuset wystawców z 18 krajów świata to bilans tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Etykietowania Taropak, które odbyły się w Poznaniu. Targom Taropak, których była to już 31 edycja, towarzyszyły Targi 4PRINT WEEK i Targi dla przetwórstwa polimerów POLIMER TECH.

Czytaj »

Plast – Box udowadnia, że polski rynek opakowań z tworzyw sztucznych rozwija się

Polska była w pierwszym półroczu br. najszybciej rosnącym rynkiem, jeśli chodzi o dynamikę wzrostu przychów Grupy Plast-Box. W naszym kraju wzrost przychodów dla Grupy wyniósł 9% względem pierwszego półrocza minionego roku, podczas gdy na innych rynkach był znacząco niższy.

Czytaj »

Targi Producentów Marek Własnych w Lublinie

Udział marek własnych w polskim rynku FMCG wynosi niespełna 34%, natomiast w skali Europy jest to już 42%. Potencjał wzrostu jest więc spory, specjaliści podkreślają zaś, że obecnie ma miejsce rozwój produktów marek własnych.

Czytaj »

Deloitte: jaka jest droga do gospodarki o obiegu zamkniętym dla Polski?

W ocenie ekspert Deloitte, nowe regulacje w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym stwarzają duże wyzwania dla polskiego ustawodawcy oraz mogą być podstawą do rewolucyjnych zmian w politykach publicznych, modelach biznesowych, a także postawach konsumenckich.

Czytaj »

Kalendarium

więcej