Wiadomości - Przemysł opakowaniowy

Henkel udostępnia narzędzie do projektowania opakowań przyjaznych środowisku

Opakowania nadające się do recyklingu są warunkiem funkcjonowania gospodarki  obiegu zamkniętego. Aby szybko i niezawodnie określić możliwości recyklingu nowych opakowań, Henkel korzysta ze specjalnie opracowanego przez siebie oprogramowania EasyD4R, które postanowił udostępnić również innym firmom i organizacjom. Narzędzie to ma pomóc innym podmiotom jeszcze efektywniej opracowywać zrównoważone rozwiązania w zakresie opakowań.

Czytaj »

Smurfit Kappa rozszerza globalną sieć zakładów utylizacji odpadów

Firma Smurfit Kappa otworzyła nowy zakład utylizacji odpadów w Toskanii we Włoszech, rozwijając tym samym działalność w zakresie przetwarzania makulatury w tym regionie.

Czytaj »

V Konferencja i Targi Producentów Marek Własnych Future Private Labels Poland & CEE

Merytoryczne konferencje, nowe trendy oraz najwięksi specjaliści z branży, a także  konkurs na najlepsze opakowanie to wszystko już 16-17 października 2019 roku w Targach Kielce podczas piątej edycji programu Future Private Labels Poland & CEE – jedynego wydarzenia w Europie Środkowo-Wschodniej w 100% poświęconego markom własnym.

Czytaj »

DNB Bank Polska: system kaucyjny dla opakowań PET jest konieczny

Zgodnie z szacunkami, rocznie na polski rynek trafia 220 tys. ton opakowań PET, ale poziom recyklingu to tylko 34,7%. To zdecydowanie za mało, szczególnie w świetle pakietu odpadowego Unii Europejskiej. - Spełnienie norm wymaga szybkiej reakcji i stworzenia systemu kaucyjnego. Odpowiednio dopasowany do potrzeb rynku może być korzystny dla wszystkich – wskazują eksperci DNB Bank Polska.

Czytaj »

Kalendarium

więcej