Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Internet ważnym kanałem sprzedaży kosmetyków

Wartość globalnego rynku produktów kosmetycznych, do pielęgnacji ciała i higieny osobistej w jakości farmaceutycznej sprzedawanych przez internet szacuje się na 7,69 mld dolarów. Dynamika wzrostu sięga 12,4% w skali roku.

Czytaj »

Rynek substancji aktywnych redukujących zmarszczki korzysta ze świadomości konsumentów

Według Transparency Market Research, światowy rynek substancji aktywnych redukujących zmarszczki, stosowanych w produktach przeciwdziałających starzeniu, wart jest 8,4 mld dolarów. Do roku 2027 rosnąc ma w tempie 6% rocznie. Głównym czynnikiem dynamizującym omawiany przemysł jest wzrost popularności wielofunkcyjnych produktów kosmetycznych. Dodatkowo przewiduje się, że wzrost populacji geriatrycznej oraz wprowadzenie na rynek kremów i serów przeciwzmarszczkowych przyczynią się do dalszego zapotrzebowania na wymienione produkty.

Czytaj »

in-cosmetics 2019: nagrody dla innowatorów

Najlepsi innowatorzy z branży kosmetycznej zostali uhonorowanie specjalnymi nagrodami podczas targów in-cosmetics, które w dniach 2-4 kwietnia odbywają się w Paryżu.

Czytaj »

Paryż miejscem targów in-cosmetics

W Paryżu rozpoczęły się targi in-cosmetics. Jest to jedna z najważniejszych globalnych imprez wystawienniczych dla przemysłu kosmetycznego.

Czytaj »

Kalendarium

więcej