Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

L’Oréal: nowe globalne cele dotyczące zrównoważonego rozwoju

Koncern L’Oréal inauguruje nowy globalny program zrównoważonego rozwoju pod nazwą „L’Oréal for the Future”. Określa on najnowsze cele, które Grupa chce zrealizować do 2030 r. i jest odpowiedzią na rosnące wyzwania związane ze środowiskiem i sytuacją społeczną.

Czytaj »

Dwutlenek węgla jako półprodukt do tworzenia surowców kosmetycznych

Beiersdorf i Evonik zawiązały porozumienie w sprawie wspólnego projektu badawczo - rozwojowego. Celem jest stworzenie zrównoważonych surowców do produktów pielęgnacyjnych, z wykorzystaniem dwutlenku węgla jako materiału wyjściowego.

Czytaj »

Kosmetyczne targi w Hiszpanii przełożone na październik

Z powodu pandemii koronawirusa po raz kolejny przełożono targi in-cosmetics. Pierwotnie miały się odbyć w kwietniu w Barcelonie, potem termin zmieniono na czerwiec, a teraz nowa data to 6-8 października 2020 r.

Czytaj »

L'Oreal: program pomocowy w walce z pandemią

Aby wesprzeć wszystkich swoich partnerów w walce z pandemią koronawirusa, Grupa L’Oréal uruchamia europejski program solidarnościowy. Pomoc otrzymają szpitale, domy opieki, apteki, dystrybutorzy żywności, salony fryzjerskie, perfumerie i dostawcy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, należący do sieci dystrybucji Grupy. Fundacja L’Oréal przekaże również 1 milion euro swoim partnerskim organizacjom non-profit zaangażowanym w pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Czytaj »

Kalendarium

więcej