Wiadomości - Przemysł kosmetyczny ze świata

Koniec formaldehydu w produktach kosmetycznych

12 czerwca br. wchodzi w życie rozporządzenie Komisji (UE) 2019/831 z dnia 22 maja 2019 r. zmieniające załączniki II, III i V do rozporządzenia nr 1223/2009 dotyczącego produktów kosmetycznych.

Czytaj »

Globalny rynek kosmetyków mineralnych zdominowany przez sprzedaż detaliczną

Globalny rynek kosmetyków mineralnych wart jest 2,11 mld dolarów i wykazuje roczny wzrost na poziomie 4,7% z perspektywa roku 2026.

Czytaj »

Internet ważnym kanałem sprzedaży kosmetyków

Wartość globalnego rynku produktów kosmetycznych, do pielęgnacji ciała i higieny osobistej w jakości farmaceutycznej sprzedawanych przez internet szacuje się na 7,69 mld dolarów. Dynamika wzrostu sięga 12,4% w skali roku.

Czytaj »

Rynek substancji aktywnych redukujących zmarszczki korzysta ze świadomości konsumentów

Według Transparency Market Research, światowy rynek substancji aktywnych redukujących zmarszczki, stosowanych w produktach przeciwdziałających starzeniu, wart jest 8,4 mld dolarów. Do roku 2027 rosnąc ma w tempie 6% rocznie. Głównym czynnikiem dynamizującym omawiany przemysł jest wzrost popularności wielofunkcyjnych produktów kosmetycznych. Dodatkowo przewiduje się, że wzrost populacji geriatrycznej oraz wprowadzenie na rynek kremów i serów przeciwzmarszczkowych przyczynią się do dalszego zapotrzebowania na wymienione produkty.

Czytaj »

Kalendarium

więcej