Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Współpraca branży kosmetycznej i detergentowej z administracją publiczną

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego aktywnie działa w okresie pandemii koronawirusa. Pozostaje w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia; Ministerstwem Rozwoju oraz Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, przekazując tym organom administracji publicznej informacje dotyczące barier handlowych i produkcyjnych, utrudniające firmom funkcjonowanie. Stowarzyszenie proponuje również uproszczenia przepisów.

Czytaj »

Woda w obiegu zamkniętym w fabryce L'Oréal

W fabryce L’Oreal w Kaniach pod Warszawą doszło do otwarcia stacji recyklingu wody, która to stacja pozwoli oczyszczać i ponownie wykorzystywać wodę w produkcji.

Czytaj »

Rynek komponentów kosmetycznych w świetle pandemii

Ograniczenia w dostawach, brak surowców, problemy z pracownikami – to coraz bardziej bolesna rzeczywistość przemysłowa. Także w branży kosmetycznej.

Czytaj »

Orlen Oil: coraz więcej płynu do dezynfekcji rąk

​Orlen Oil wyprodukuje więcej płynu do dezynfekcji rąk. W Zakładzie w Jedliczu uruchomiona została druga linia, co pozwoli na wyprodukowanie płynów o pojemności jednolitrowej w cenie 15 zł za sztukę. Do końca tego tygodnia płyn będzie dostępny na wszystkich stacjach Orlen w całej Polsce. Stacje w dalszym ciągu będą również zaopatrywane w płyny o pojemności 5 litrów.

Czytaj »

Kalendarium

więcej