Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Szansa na udział w targach kosmetycznych w Chinach

Polska Agencja Inwestycji i Handlu rekrutuje chętnych do uczestnictwa w targach China International Import Expo 2020, które odbędą się w dniach 5-10 listopada 2020 r. w Szanghaju.

Czytaj »

Polacy wydają na kosmetyki średnio 100 zł miesięcznie

Polacy kupują kosmetyki raz w miesiącu, wydając średnio 100 zł. Głównie zaopatrują się w Rossmannie i Biedronce. O wyborze sklepu decydują najczęściej promocje. Pandemia na zakupy kosmetyków nie wpłynęła. 

Czytaj »

L’Oreal: zrównoważony rozwój w Polsce

Koncern kosmetyczny L'Oreal podsumował funkcjonowanie wewnętrznego programu „Sharing Beauty with All” („Dzielenie się pięknem ze wszystkimi”) w Polsce. Program był ważnym krokiem w podjęciu działań w obszarze zrównoważonego rozwoju.

Czytaj »

Co dalej z eksportem polskich kosmetyków?

Branża kosmetyczna zadaje sobie pytanie, jak polskie firmy kosmetyczne odnajdą się po pandemii na rynkach zagranicznych. Co drugi kosmetyk produkowany w Polsce trafia bowiem na eksport. Pod tym względem zajmujemy szóste miejsce w Europie i piąte w Unii Europejskiej. Czy pandemiczny lockdown światowej gospodarki odbił się na eksporcie polskich kosmetyków? Sprawdził to Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

Czytaj »

Kalendarium

więcej