Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego dobrze ocenia ustawę o produktach kosmetycznych

Po niemal dwóch latach od rozpoczęcia prac legislacyjnych, ustawa o produktach kosmetycznych została opublikowana w Dzienniku Ustaw RP. Obowiązywać będzie od 1 stycznia 2019 r. Celem nowej ustawy jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa konsumentów poprzez zwiększenie nadzoru nad produktami kosmetycznymi.

Czytaj »

Trudne długi w branży kosmetyczno - higienicznej

Jak wynika z informacji przedstawionych przez Euler Hermes, w polskiej branży kosmetyczno-higienicznej od drugiego kwartału tego roku zaobserwować można pogorszenie średniego dla rynku trendu bieżącego spływu należności: okresu obiegu należności, spadku wartości należności bieżących – nieprzeterminowanych, wzrostu wartości znacznie opóźnionych należności – trudnych długów.

Czytaj »

Ustawa o produktach kosmetycznych: co nowego?

Prezydent podpisał ustawę o produktach kosmetycznych. Nowy akt wejdzie w życie 1 stycznia 2019 r., z wyjątkiem art. 62, który wejdzie w życie 12 lipca 2020 r. (likwidacja krajowego systemu informowania o kosmetykach wprowadzonych do obrotu). Ustawa wprowadza wiele zmian w obowiązującym porządku prawnym odnoszącym się do kosmetyków.

Czytaj »

Przemysł kosmetyczny nie zatrzymuje się w rozwoju

Polski rynek artykułów kosmetycznych jest dojrzały i działa na nim wielu graczy zagranicznych i polskich, oferujących różnorodne formaty. Pomimo powolnej konsolidacji i wysokiego nasycenia szczególnie w dużych miastach, jest to wciąż rynek perspektywiczny. Do 2023 r. będzie rósł o 4-7% rocznie.

Czytaj »

Kalendarium

więcej