Wiadomości - Przemysł kosmetyczny z kraju

Branża detergentowa i kosmetyczna stawiają na ekologię

Analiza rynku związanego z chemią gospodarczą i kosmetykami autorstwa firmy Nielsen wskazała, że w Polsce prawie 40% kupujących zwraca uwagę na fakt czy kupowany przez nich produkt jest przyjazny dla środowiska naturalnego, ewentualnie czy klasyfikuje się jako produkt pochodzenia biologicznego lub naturalnego. Odsetek osób, które zupełnie nie interesują się ekologią przy robieniu zakupów sięga 25%.

Czytaj »

Beauty Days: Międzynarodowe Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne z 550 wystawcami

Setki polskich i zagranicznych wystawców, goście z całego świata, inspirujące spotkania, konkursy, pokazy i warsztaty, a także gorące kosmetyczne nowości i produkty niedostępne jeszcze w regularnej sprzedaży. Za nami IV Międzynarodowe Targi Fryzjerskie i Kosmetyczne Beauty Days – najważniejsze wydarzenie dla profesjonalistów i miłośników piękna.

Czytaj »

Targowy duet w Warszawie

W Warszawie rozpoczęły się targi CosmeticBusiness Poland oraz HPCI - Home and Personal Care Ingredients Exhibition and Conference. Połączone ze soba wydarzenia potrwają do 26 września br.

Czytaj »

Branża kosmetyczna chce mieć pewność, że system gospodarowania odpadami będzie efektywny

Blanka Chmurzyńska – Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego podkreśla:, iż trzeba stworzyć logiczny, przejrzysty, wiarygodny system finasowania dla efektywnego gospodarowania odpadami. Tylko wtedy uda się wdrożyć Gospodarkę Obiegu Zamkniętego w Polsce i pokonać problemy związane z olbrzymią ilością odpadów z tworzyw sztucznych, trafiających do środowiska, także z przemysłu kosmetycznego.

Czytaj »

Kalendarium

więcej