Wiadomości - Przemysł kosmetyczny

In-cosmetics 2019 odbędzie się w Paryżu

Jubileuszowa, bo 30-ta, edycja targów in-cosmetics odbędzie się w Paryżu w dniach 2-4 kwietnia 2019 r. Jak zawsze będzie to wystawa przeznaczona dla branży oferującej i wykorzystującej surowce do produkcji kosmetycznej. Będzie szansą poznania trendów rynkowych, kierunków prac badawczo – rozwojowych w przemyśle kosmetycznym oraz zmian legislacyjnych.

Czytaj »

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego dobrze ocenia ustawę o produktach kosmetycznych

Po niemal dwóch latach od rozpoczęcia prac legislacyjnych, ustawa o produktach kosmetycznych została opublikowana w Dzienniku Ustaw RP. Obowiązywać będzie od 1 stycznia 2019 r. Celem nowej ustawy jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa konsumentów poprzez zwiększenie nadzoru nad produktami kosmetycznymi.

Czytaj »

Trudne długi w branży kosmetyczno - higienicznej

Jak wynika z informacji przedstawionych przez Euler Hermes, w polskiej branży kosmetyczno-higienicznej od drugiego kwartału tego roku zaobserwować można pogorszenie średniego dla rynku trendu bieżącego spływu należności: okresu obiegu należności, spadku wartości należności bieżących – nieprzeterminowanych, wzrostu wartości znacznie opóźnionych należności – trudnych długów.

Czytaj »

Lauroilo izetionian sodu zyskuje na znaczeniu

Globalny rynek lauroilo izetionianu sodu jest zdeterminowany rosnącym zapotrzebowaniem na produkty przeznaczone do higieny osobistej.

Czytaj »

Kalendarium

więcej