Wiadomości - Przemysł gumowy z kraju

Grupa Recykl weszła na wyższy poziom rozwoju

Grupa Recykl rozpoczęła rozruch nowego zakładu w Chełmie. Inwestycja w 2020 roku może wygenerować 11,5 mln zł dodatkowych przychodów ze sprzedaży.

Czytaj »

Krahn Chemie z nowymi dodatkami do kauczuku na rynku polskim

Krahn Chemie rozszerza swoją ofertę produktów do zastosowań w branży kauczukowej. Rozpoczyna właśnie dystrybucję środków pomocniczych i specjalnych produktów plastyfikujących firmy Eigenmann & Veronelli.

Czytaj »

Ważna inwestycja w Grupie Recykl

Grupa Recykl, działająca na rynku zagospodarowywania odpadów poużytkowych w postaci zużytych opon, rozpoczęła montaż linii do recyklingu i produkcji, który potrwa do końca września, po czym planowany jest testowy rozruch, a w czwartym kwartale start produkcji. Jednocześnie w ostatnim czasie Rekoplast Kompozyt, jednostka zależna Grupy, rozpoczęła sprzedaż testową pierwszych produkowanych gumowych wyrobów gotowych. Spółka od kilku miesięcy realizuje szereg prac przygotowawczych (w tym dotyczących certyfikacji), które pozwolą jej w 2020 roku na współpracę z nowymi klientami z branży budowlanej, transportowej i sportowej.

Czytaj »

Rynek kauczuku: rośnie sprzedaż opon w Polsce

Istotna informacja dla producentów i przetwórców kauczuku. Według danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA), w 2018 r. w Polsce odnotowano znaczny wzrost sprzedaży ogumienia do pojazdów ciężarowych. Z kolei po kilku latach wzrostu rynek opon do samochodów osobowych ustabilizował się. Zanotowano większą sprzedaż markowych opon osobowych klasy premium. 

Czytaj »

Kalendarium

więcej