Wiadomości - Przemysł detergentowy

Branża detergentowa i kosmetyczna stawiają na ekologię

Analiza rynku związanego z chemią gospodarczą i kosmetykami autorstwa firmy Nielsen wskazała, że w Polsce prawie 40% kupujących zwraca uwagę na fakt czy kupowany przez nich produkt jest przyjazny dla środowiska naturalnego, ewentualnie czy klasyfikuje się jako produkt pochodzenia biologicznego lub naturalnego. Odsetek osób, które zupełnie nie interesują się ekologią przy robieniu zakupów sięga 25%.

Czytaj »

Evonik chce zająć pozycję lidera w produkcji biosurfaktantów

Dzięki swojej technologii fermentacji koncern Evonik, jako pierwsza firma na świecie stosuje biotechnologiczne metody produkcji wysokiej jakości surfaktantów na skalę przemysłową. Biosurfaktanty to kluczowe składniki nowoczesnych szamponów, żeli pod prysznic i domowych środków czyszczących.

Czytaj »

PCC Exol stawia na rozwój produkcji specjalistycznej

Spółka PCC Exol uzyskała w pierwszych trzech kwartałach tego roku przychody ze sprzedaży w kwocie 487,4 mln zł, co oznacza spadek względem tego samego okresu minionego roku o 2,3%. Zysk netto wyniósł 23,85 mln zł, podczas gdy przed rokiem sięgnął 16,39 mln zł.

Czytaj »

PCC Exol: zysk wyższy o 88%

Grupa PCC Exol skończyła pierwsze półrocze 2019 r. z przychodami na poziomie 328,52 mln zł, co jest wynikiem o 0,5% niższym niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk netto wyniósł 17,77 mln zł i był aż o 88% wyższy.

Czytaj »

Kalendarium

więcej