Wiadomości - Przemysł detergentowy ze świata

Kongres Sepawa odbył się wirtualnie

Z powodu trwającej pandemii kongres Sepawa, czyli największe europejskie spotkanie specjalistów z przemysłu detergentów, środków czyszczących oraz branży perfumeryjnej, odbył się w tym roku w wersji online. Nie zabrakło jednak ciekawych wystąpień i prezentacji wielu działań badawczo – rozwojowych w wykonaniu największych firm chemicznych świata.

Czytaj »

Mocna pozycja Polski na europejskim rynku chemii gospodarczej

W dalszym ciągu polski rynek chemii gospodarczej ma przed sobą dobre perspektywy wzrostu.

Czytaj »

Czysta przyszłość koncernu Unilever

Koncern Unilever chce przejść na całkowicie odnawialne i pochodzące z recyklingu źródła węgla: z roślin, powietrza, źródeł morskich i odpadów. W ramach programu „Clean Future” zainwestuje miliard euro, aby do 2030 r. wyeliminować w produktach do czyszczenia i prania substancje chemiczne pochodzące z paliw kopalnych. Jednocześnie sfinansuje badania i rozwój innowacyjnych technologii wykorzystywania surowców do produkcji chemicznych środków czystości o obiegu zamkniętym.

Czytaj »

Klimatyczne cele koncernu Procter & Gamble

Koncern Procter & Gamble do 2030 r. ograniczy emisję gazów cieplarnianych o 50%, a 100% energii kupowanej do zasilania zakładów produkcyjnych będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych. W ten sposób firma wdraża naturalne rozwiązania klimatyczne.

Czytaj »

Kalendarium

więcej