Wiadomości - Przemysł detergentowy z kraju

Współpraca branży kosmetycznej i detergentowej z administracją publiczną

Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego aktywnie działa w okresie pandemii koronawirusa. Pozostaje w stałym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia; Ministerstwem Rozwoju oraz Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, przekazując tym organom administracji publicznej informacje dotyczące barier handlowych i produkcyjnych, utrudniające firmom funkcjonowanie. Stowarzyszenie proponuje również uproszczenia przepisów.

Czytaj »

PKN Orlen: Gazeta Wyborcza kłamie, a płyn do dezynfekcji jest produkowany

PKN Orlen prostuje kłamstwa Gazety Wyborczej, która na swoim portalu internetowym sugerowała, iż koncern wstrzymuje produkcję płynu do dezynfekcji rąk.

Czytaj »

2 czerwca 2020 r.: X Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej

W czerwcu br. odbędzie się dziesiąta edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. Wydarzenie organizuje EPS Media, wydawca czasopisma „Chemia i Biznes” i „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”. Rośnie liczba firm wspierających EPS Media w organizacji przedsięwzięcia.

Czytaj »

Branża detergentowa i kosmetyczna stawiają na ekologię

Analiza rynku związanego z chemią gospodarczą i kosmetykami autorstwa firmy Nielsen wskazała, że w Polsce prawie 40% kupujących zwraca uwagę na fakt czy kupowany przez nich produkt jest przyjazny dla środowiska naturalnego, ewentualnie czy klasyfikuje się jako produkt pochodzenia biologicznego lub naturalnego. Odsetek osób, które zupełnie nie interesują się ekologią przy robieniu zakupów sięga 25%.

Czytaj »

Kalendarium

więcej