Wiadomości - Przemysł detergentowy

2 czerwca 2020 r.: X Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej

2 czerwca 2020 r.: X Międzynarodowa Konferencja Przemysłu Chemii Gospodarczej

W czerwcu br. odbędzie się dziesiąta edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. Wydarzenie organizuje EPS Media, wydawca czasopisma „Chemia i Biznes” i „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”. Rośnie liczba firm wspierających EPS Media w organizacji przedsięwzięcia.

Czytaj »

Przemysł detergentowy: wzrost popytu i regulacji środowiskowych

Według Transparency Market Research, globalny rynek detergentów rośnie w tempie 4% rocznie.

Czytaj »

Branża detergentowa i kosmetyczna stawiają na ekologię

Analiza rynku związanego z chemią gospodarczą i kosmetykami autorstwa firmy Nielsen wskazała, że w Polsce prawie 40% kupujących zwraca uwagę na fakt czy kupowany przez nich produkt jest przyjazny dla środowiska naturalnego, ewentualnie czy klasyfikuje się jako produkt pochodzenia biologicznego lub naturalnego. Odsetek osób, które zupełnie nie interesują się ekologią przy robieniu zakupów sięga 25%.

Czytaj »

Evonik chce zająć pozycję lidera w produkcji biosurfaktantów

Dzięki swojej technologii fermentacji koncern Evonik, jako pierwsza firma na świecie stosuje biotechnologiczne metody produkcji wysokiej jakości surfaktantów na skalę przemysłową. Biosurfaktanty to kluczowe składniki nowoczesnych szamponów, żeli pod prysznic i domowych środków czyszczących.

Czytaj »

Kalendarium

więcej