Wiadomości - Przemysł chemiczny

Synthos usprawnia energetykę

Zanim Synthos uruchomi w Oświęcimiu nowoczesny blok gazowo – parowy, to odda do tymczasowej eksploatacji jeden z istniejących kotłów do spalania gazu ziemnego.

Czytaj »

Usterka kosztuje Grupę Azoty Police ponad 50 mln zł

W efekcie postoju instalacji Syntezy Amoniaku oraz Syntezy Mocznika Grupa Azoty Police poniesie w wyniku finansowych za ten rok szacunkowe straty z tytułu utraconych korzyści w kwocie 53,7 mln zł.

Czytaj »

Budownictwo jednym z motorów wzrostu na rynku siarczanu żelazawego

Globalny rynek siarczanu żelazawego wart jest 844,5 mln dolarów. W jego skład wchodzą siarczany uwodnione i bezwodne. Jeśli chodzi o zastosowania to wyróżniamy produkcję pigmentów, procesy uzdatniania wody, produkcję cementu, produkcję żywności oraz wytwarzanie pasz dla zwierząt.

Czytaj »

Boruta – Zachem ma ambitne plany rozwojowe

Spółka Boruta – Zachem, która specjalizuje się w produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych, ogłosiła plany rozwojowe. Celem firmy jest popularyzacja naturalnych kosmetyków i środków czystości, rozwój oferty produktowej oraz zwiększenie wolumenów sprzedaży.

Czytaj »

Kalendarium

więcej