Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Podwyżki cen na rynku nadtlenku wodoru

Ostatnie miesiące na europejskim rynku nadtlenku wodoru przebiegały pod znakiem letnich pożarów, które determinowały sytuację w branży.

Czytaj »

AkzoNobel chce pomóc w oczyszczaniu powietrza

Koncern AkzoNobel zdradza, w jaki sposób jej rozwiązania przyczyniają się do wsparcia zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska w Indiach i Chinach, czyli najludniejszych państwach świata. Podobne rozwiązania z racji problemów środowiskowych będą zapewne w perspektywie czasu stosowane także na polskim rynku.

Czytaj »

Globalny rynek olefin wewnętrznych znajduje się w obliczu wyzwań środowiskowych

Agencja Coherent Market Insights wyceniła globalny rynek olefin wewnętrznych na 1,64 mld dolarów. Wycena nastąpiła ze wskazaniem technologii produkcji: dehydrogenacji (odwodornienia), izomeryzacji węglowodorów parafinowych (nasyconych) oraz dysproporcjonowania parafiny, które to polega na migracji i przegrupowywaniu.

Czytaj »

Lanxess przygotowuje kolejne inwestycje na rynku uniepalniaczy

Koncern Lanxess wzmocni swoją globalną bazę aktywów w zakresie dodatków zmniejszających palność, inwestując w ciągu najbliższych trzech lat około 200 mln euro. Już w tej chwili firma posiada silnie zintegrowaną pionowo sieć produkcji środków zmniejszających palność na bazie bromu i fosforu, obejmującą zakłady w USA (Charleston, El Dorado, Greensboro), Niemczech (Leverkusen, Krefeld-Uerdingen), Francji (Épierre) i Wielkiej Brytanii (Manchester).

Czytaj »

Kalendarium

więcej