Wiadomości - Przemysł chemiczny ze świata

Evonik uruchomił w Niemczech nową fabrykę do produkcji silikonów

Evonik uruchomił w Niemczech nową fabrykę do produkcji silikonów

Evonik uruchomił w Niemczech wielofunkcyjny zakład do produkcji silikonów. Obiekt powstał w miejscowości Geesthacht, w pobliżu portowego Hamburga i właśnie udogodnienia transportowe uważane są za jedną z zalet nowej fabryki.

Czytaj »

LyondellBasell i Sinopec: wspólny projekt na rynku tlenku propylenu

Koncerny LyondellBasell Industries oraz China Petroleum & Chemical Corporation (Sinopec) podpisały porozumienie dotyczące utworzenia spółki joint venture w zakresie produkcji tlenku propylenu i monomeru styrenu w Chinach.

Czytaj »

Rafineria w Rijece będzie rozbudowywana

Chorwacja firma paliwowa INA podjęła decyzję inwestycyjną dotyczącą rozbudowy rafinerii w Rijece. Koszt zadania to 600 mln dolarów. Informacja jest o tyle istotna, że ostatnie lata w Europie przebiegały raczej pod znakiem zamykania, a nie rozbudowy, rafinerii.

Czytaj »

Znaki zapytania na rynku bieli tytanowej

Spadają ceny bieli tytanowej na rynku europejskim. W trzecim kwartale tego roku obniżka wyniosła 10% względem analogicznego okresu 2018 r. Jednocześnie Komisja Europejska podtrzymała swoją propozycję klasyfikacji bieli tytanowej jako substancji potencjalnie rakotwórczej, co może mieć negatywne skutki dla kształtowania się przyszłego popytu na ten produkt.

Czytaj »

Kalendarium

więcej