Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

CIECH widzi szansę na mocny rozwój w Niemczech

Niemiecka inwestycja CIECH może zwiększyć wynik EBITDA Grupy o ok. 25 mln euro rocznie.

Czytaj »

Woda życiem dla przemysłu chemicznego

Bez wody nie byłoby możliwe przeprowadzenie większości procesów technologicznych w szeroko pojętym przemyśle chemicznym.

Czytaj »

Grupa CIECH podsumowała 2019 rok: spadek przychodów i wzrost zysku netto

Grupa CIECH, drugi producent sody kalcynowanej w Europie oraz największy polski producent środków ochrony roślin i soli warzonej, opublikowała wyniki za 2019 rok. Przychody Grupy wyniosły 3,548 mld zł (spadek o 3,4% względem roku 2018), znormalizowany wynik EBITDA sięgnął 663,3 mln zł (wzrost o 4,7% r/r), a zysk netto doszedł do 116,4 mln zł (wzrost o 3,5% r/r). Dzięki wprowadzonym w 2019 roku zmianom, Grupa CIECH wzmocniła fundamenty finansowe odzwierciedlone poziomem dostępnych środków pieniężnych, które na koniec pierwszego kwartału 2020 roku wynoszą około 700 mln zł. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa prowadzenia działalności biznesowej w okresie dużej niepewności związanej z sytuacją gospodarczą na świecie.

Czytaj »

Tarcza antykryzysowa – kluczowe rozwiązania dla pracodawców

Projekty ustaw, składające się na tzw. tarczę antykryzysową, zostały ostatecznie przyjęte przez Sejm. Adam Ziębicki, ekspert kancelarii Chałas i Wspólnicy omawia kluczowe zapisy dla przedsiębiorców i wyjaśnia, jak z nich skorzystać.

Czytaj »

Kalendarium

więcej