Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Grupa Selena: jak pomagała w czasie pandemii?

Grupa Selena podsumowała akcję #SelenaPomaga. Inicjatywa dotyczyła wsparcia szpitali, przychodni, fundacji i seniorów w czasie pandemii koronawirusa.

Czytaj »

Jak zarządzać dostawami energii i gazu w przemyśle?

W przypadku firm z branży przemysłowej zakup energii oraz gazu na drodze przetargu i w stałej cenie nie zawsze jest korzystny. Przy odpowiednim zarządzaniu i elastycznym modelu zakupowym przedsiębiorstwu uda się oszczędzić, jeśli umiejętnie wykorzysta zmienność rynku i wahania cen. Jak to zrobić?

Czytaj »

Pomimo pandemii wyniki PKN Orlen są dobre

PKN Orlen w drugim kwartale br. osiągnął wynik EBITDA LIFO w wysokości 5,7 mld zł (rok wcześniej było to 2,7 mld zł), a zysk netto spółki wyniósł 4 mld zł (rok temu 1,6 mld zł). Istotny wpływ na wyniki miał zysk z tytułu okazyjnego nabycia Grupy Energa w wysokości 3,7 mld zł. Przychody koncernu wyniosły 17 mld zł.

Czytaj »

PKN Orlen: przekształcenia w energetyce są konieczne

PKN Orlen realizuje politykę transformacji energetycznej. Koncern ma świadomość, iż produkcja rafineryjna i petrochemiczna jest energochłonna, więc istotnym działaniem redukującym emisje dwutlenku węgla do atmosfery jest dekarbonizacja zużywanej energii elektrycznej i cieplnej.

Czytaj »

Kalendarium

więcej