Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

W Nowej Sarzynie powstaje „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna

Na Podkarpaciu w Nowej Sarzynie powstanie „Park Przemysłowo-Technologiczny Nowa Sarzyna”. Będzie to miejsce doskonale przystosowane do prowadzenia działalności przemysłowej, z dostępem do niezbędnej infrastruktury technicznej (pary, gazu, prądu, wody i kanalizacji przemysłowej) oraz dogodnej infrastruktury drogowej i kolejowej. To szansa na dalszy rozwój przemysłu chemicznego w regionie.

Czytaj »

Trwają prace nad nowymi zastosowaniami dla wodoru

Temat wykorzystania wodoru dla tworzenia innowacyjnych rozwiązań energetycznych staje się coraz popularniejszy. Nic więc dziwnego, że w naszym kraju podejmowane są coraz to nowsze prace badawczo – rozwojowe w tym obszarze.

Czytaj »

Dobre oceny targów SyMas/Maintenance

Ponad 200 wystawców z Europy, 100 nowości produktowych, niemal 25 godzin fachowych i praktycznych warsztatów i prelekcji oraz 3 tys. gości, to bilans 10. Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas oraz  9. Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. Połączone wydarzenie odbyło się w Krakowie. 

Czytaj »

PKN Orlen wyjaśnia powody chęci przejęcia Lotosu

Władze PKN Orlen zapewniają, że ewentualne przejęcie Lotosu przez płocki koncern w żaden sposób nie ograniczy wpłat do lokalnych budżetów z tytułu podatków. Celem prowadzonego procesu nie jest bowiem ograniczanie korzyści dla regionu. Odnosi się to zarówno do Gdańska, jak i Płocka.

Czytaj »

Kalendarium

więcej