Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

Trwają prace nad nowymi zastosowaniami dla wodoru

Trwają prace nad nowymi zastosowaniami dla wodoru

Temat wykorzystania wodoru dla tworzenia innowacyjnych rozwiązań energetycznych staje się coraz popularniejszy. Nic więc dziwnego, że w naszym kraju podejmowane są coraz to nowsze prace badawczo – rozwojowe w tym obszarze.

Czytaj »

Dobre oceny targów SyMas/Maintenance

Ponad 200 wystawców z Europy, 100 nowości produktowych, niemal 25 godzin fachowych i praktycznych warsztatów i prelekcji oraz 3 tys. gości, to bilans 10. Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SyMas oraz  9. Międzynarodowych Targów Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenance. Połączone wydarzenie odbyło się w Krakowie. 

Czytaj »

PKN Orlen wyjaśnia powody chęci przejęcia Lotosu

Władze PKN Orlen zapewniają, że ewentualne przejęcie Lotosu przez płocki koncern w żaden sposób nie ograniczy wpłat do lokalnych budżetów z tytułu podatków. Celem prowadzonego procesu nie jest bowiem ograniczanie korzyści dla regionu. Odnosi się to zarówno do Gdańska, jak i Płocka.

Czytaj »

Zapowiedziano duże inwestycje w ANWILU

Blisko 1 mld zł zostanie zainwestowany w rozbudowę zdolności produkcyjnych instalacji do wytwarzania nawozów we włocławskim ANWILU.  Dodatkowo  PKN Orlen, właściciel spółki, rozważa wzmocnienie kapitału swoich strategicznych aktywów petrochemicznych poprzez zwiększenie mocy produkcyjnych instalacji PCW.

Czytaj »

Kalendarium

więcej