Wiadomości - Przemysł chemiczny z kraju

PCC Rokita na plusie, ale nie tak dużym, jak rok temu

W pierwszym kwartale 2020 r. przychody ze sprzedaży Grupy Kapitałowej PCC Rokita wyniosły 374,4 mln zł i były niższe od tych z roku 2019, kiedy to sięgały 384,1 mln zł. Spadł także zysk netto: teraz jest to 16,04 mln zł, a w pierwszym kwartale 2019 r. było to 37,74 mln zł.

Czytaj »

Pierwszy kwartał Polwaxu ze stratą

Spółka Polwax uzyskała w pierwszym kwartale 2020 r. przychody ze sprzedaży w kwocie 36,38 mln zł i było to mniej o 9,9% względem porównywalnego okresu ubiegłego roku. Firma poniosła stratę na wyniku netto w kwocie 1,08 mln zł. Rok temu strata była wyższa i sięgała 2,47 mln zł.

Czytaj »

PKN Orlen: presja społeczna determinuje podejście do petrochemii

PKN Orlen poinformował, że istotnym wyzwaniem strategicznym jest dla niego produkcja petrochemiczna i chemiczna, która z powodu nagromadzenia tworzywowych odpadów w środowisku naturalnym budzi społeczny niepokój i skłania regulatorów do konkretnych działań, ograniczających stosowanie wielu produktów pochodzenia petrochemicznego.

Czytaj »

Zamknięcie produkcji w Rumunii wpłynęło na wyniki Grupy CIECH

Nie pandemia koronawirusa, ale zamknięcie zakładu produkcyjnego sody w Rumunii miało największy wpływ na wyniki finansowe Grupy CIECH w pierwszym kwartale 2020 r.

Czytaj »

Kalendarium

więcej