Wiadomości - Przemysł chemiczny

Wacker rozwija kompetencje w zakresie biotechnologii

Należąca do Wacker Chemie jednostka Wacker Biosolutions, specjalizująca się w działalności dotyczącej life science, rozpoczęła w Hiszpanii produkcję cystyny wytwarzanej w procesie fermentacji. To efekt inwestycji poczynionej w 2016 r. i wydatkowania kwoty 30 mln euro na budowę odpowiedniego kompleksu produkcyjnego.

Czytaj »

Innowacje PCC Rokita w obszarze poliuretanowym

Prowadzone przez Grupę PCC Rokita prace badawczo – rozwojowe w segmencie biznesowym Poliuretany koncentrowały się w ostatnich kilkunastu miesiącach na tworzeniu produktów, które generowałyby wyższe marże niż produkty masowe.

Czytaj »

Odzież ochronna: nowe technologie w służbie BHP

Stosowanie specjalistycznego ubrania roboczego, rękawic oraz masek ochronnych to istotny element higieny pracy w przedsiębiorstwach chemicznych. BHP to obecnie dziedzina, w której zauważalnie zwiększa się udział nowoczesnych technologii. Na rynku uwidacznia się trend, zgodnie z którym producenci sprzętu dbają nie tylko o szeroko rozumiane bezpieczeństwo pracowników, ale i wygodę użytkowania oraz środowisko naturalne.

Czytaj »

PKN Orlen: dywersyfikacja dostaw ropy naftowej stała się faktem

Dywersyfikacja dostaw ropy naftowej przestała być tylko hasłem. PKN Orlen poinformował, że blisko połowa sprowadzanego przez koncern surowca pochodzi już spoza Rosji. Takich proporcji jeszcze nigdy nie było.

Czytaj »

Kalendarium

więcej