Wiadomości - Chemia rolnicza

W Puławach rusza wytwórnia nawozów granulowanych

Grupa Azoty Puławy rozpoczęła rozruch mechaniczno-technologiczny wytwórni nawozów granulowanych na bazie saletry amonowej. Zdolności produkcyjne dwóch nowych linii wynoszą łącznie 2,6 tys. ton nawozów na dobę (do 820 tys. t rocznie). Granulowana saletra amonowa i saletrzak pozwolą zaspokoić rosnące zapotrzebowanie ze strony rolnictwa wielkoobszarowego.

Czytaj »

Grupa Azoty korzysta na przejęciu Compo Expert

Grupa Azoty informuje o korzyściach wynikłych z przejęcia jesienią 2018 r. firmy Compo Expert, zajmującej się produkcją specjalistycznych nawozów. Skwantyfikowane synergie na poziomach Grupy Azoty i Compo Expert do 2024 r. oszacowano na 40 mln euro.

Czytaj »

Przemysł nawozowy walczy o rekompensatę kosztów

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dostrzega zagrożenia związane z powstaniem nowej listy sektorów kwalifikujących się do rekompensaty kosztów pośrednich w czwartej fazie systemu EU ETS i uważa, że może to zagrozić konkurencyjności polskiego przemysłu nawozowego.

Czytaj »

ANWIL: realizacja strategicznej inwestycji idzie zgodnie z planem

​Spółka ANWIL zgodnie z planem realizuje budowę trzeciej linii do produkcji nawozów azotowych, która zwiększy o ok. 50% jej zdolności produkcyjne, a tym samym konkurencyjność wobec zagranicznych producentów. Wartość tej strategicznej dla firmy inwestycji szacowana jest na ok. 1,3 mld zł. Po realizacji projektu powstanie 100 nowych miejsc pracy, a zysk operacyjny EBITDA może wzrosnąć o blisko 245 mln zł rocznie.

Czytaj »

Kalendarium

więcej