Wiadomości - Chemia rolnicza - Ze świata

Spadki cen na rynku mocznika

Grupa Azoty podała, że średnie ceny mocznika w bieżącym roku są wyższe od cen w analogicznym okresie roku 2018 o ok. 10%. W pierwszym półroczu sięgały ok. 248 euro za tonę, podczas gdy rok wcześniej było to ok. 225 euro za tonę.

Czytaj »

Lanxess sprzedaje Chińczykom zakłady w Republice Południowej Afryki

Lanxess sprzedaje swój oddział zajmujący się produkcją środków chemicznych opartych na chromie. Nabywcą zostaje firma Brother Enterprises z Chin.

Czytaj »

Rynek superabsorbujących polimerów pod silnym wpływem branży rolniczej

Szczegółowa analiza globalnego rynku superabsorbujących (inaczej superchłonnych) polimerów (SAP, ang. Super Absorbent Polymers) wykazała, że w najbliższych latach, szacowana na koniec 2019 roku wartość wynosząca 9,0 mld dol. wzrośnie do nawet 12,9 mld dol. w 2024 roku. Wartość wskaźnika CAGR powinna utrzymywać się na poziomie 7,4% przez cały okres prognozy, tj. w latach od 2019 r. do 2024 r.

Czytaj »

Rekord produkcji fosforytów i kwasu fosforowego

2018 r. był rekordowy, jeśli chodzi o światową produkcję fosforytów i kwasu fosforowego – największe wzrosty produkcji fosforytów odnotowano w Maroku i Arabii Saudyjskiej. Znaczny wzrost produkcji kwasu fosforowego mógł być możliwy dzięki uruchomieniu nowej linii produkcyjnej przez OCP Group w Maroku.

Czytaj »

Kalendarium

więcej