Wiadomości - Chemia rolnicza - Ze świata

W tym sezonie rynek nawozów wieloskładnikowych nie notował wzrostów

Grupa Azoty raportuje, że w pierwszej połowie tego roku zapotrzebowanie na nawozy wieloskładnikowe utrzymywało się na słabym poziomie.

Czytaj »

Rynek stabilizatorów do napojów rośnie w tempie 5,6% rocznie

Według MarketsandMarkets INC, przychody globalnego rynku stabilizatorów do napojów mają na koniec tego roku wynieść 117,1 mln dolarów i rosnąć do 2023 r. w tempie 5,6% rocznie, by osiągnąć wartość 153,8 mln dolarów w 2023 r.

Czytaj »

Rynek dodatków smakowych i zapachowych rośnie dzięki branży spożywczej i detergentowej

Światowy rynek dodatków smakowych i zapachowych wart był z końcem minionego roku, według agencji IAL Consultants, 28,2 mld dolarów. Do 2022 r. rosnąć ma w tempie 4,9% rocznie, co przyniesie mu wówczas wartość 36 mld dolarów. Podział rynku dodatków do żywności jest następujący: dodatki smakowe - 56%, dodatki zapachowe - 44%.

Czytaj »

DuPont Nutrition & Health tworzy Clean Label Hub

Firma DuPont Nutrition & Health ogłosiła rozszerzenie zespołu badawczo-rozwojowego, tworząc Clean Label Hub (tzw. centrum czystej etykiety) w swojej placówce w Brabrand w Danii. Skoncentruje się on na projektach dotyczących zdrowego odżywiania i oferty teksturantów, jako dodatków do żywności. Udoskonaleniu maja ulec zarówno same składniki, jak i procesy wytwórcze.

Czytaj »

Kalendarium

więcej