Wiadomości - Chemia budowlana

Budownictwo pokonuje koronawirusa

Budownictwo pokonuje koronawirusa

Wpływ pandemii koronawirusa na przemysł budowlany, a więc bezpośrednio także na sektor chemii budowlanej, wciąż nie jest tak niebezpieczny, jak mogłoby się wydawać.

Czytaj »

Branża budowlana pod mniejszym wpływem epidemii

Grupa Selena zanotowała w pierwszym kwartale 2020 roku zysk netto w wysokości 5,2 mln zł. Przychody w tym okresie przekroczyły 282,2 mln zł i zwiększyły się o 4,3% względem porównywalnego okresu ubiegłego roku. EBIT wyniósł 9,1 mln zł i jest o 10,1% niższy w ujęciu rok do roku. W pierwszym kwartale wpływ światowej pandemii koronawirusa nie był istotnie znaczący dla wyników finansowych Grupy. Jednak obecnie spółka zauważa rosnący negatywny efekt pandemii na rynku materiałów budowlanych we wszystkich krajach, w których działa.

Czytaj »

Rynek farb broni się przed koronawirusem

Według władz Grupy Śnieżka, koronawirus nie przyniósł tąpnięcia na rynku farb i lakierów.

Czytaj »

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu obchodzi jubileusz 10-lecia

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) świętuje 10 lat swojej działalności. Organizację tworzy 28 firm, posiadających blisko 60 zakładów produkcyjnych w całym kraju. Polska jest największym rynkiem ociepleń ze styropianu w Europie. Produkcja styropianu dla budownictwa zapewnia tysiące miejsc pracy.

Czytaj »

Kalendarium

więcej