Wiadomości - Chemia budowlana ze świata

Europa najważniejszym rynkiem dla powierzchniowych opóźniaczy do betonu

Agencja MarketsandMarkets INC przewiduje, że w kolejnych latach nastąpi widoczny wzrost rynku powierzchniowych opóźniaczy do betonu. W 2018 r. rynek wart jest 72,7 mln dolarów, a w 2023 r. ma być wart już 89,4 mln dolarów.

Czytaj »

Trwa proces transformacji AkzoNobel

Koncern AkzoNobel jest w trakcie procesu własnej transformacji,  który ma ją przekształcić w firmę skoncentrowaną na biznesie farb i powłok. 

Czytaj »

Zalety użytkowe powodują wzrost rynku podkładów epoksydowych

Budownictwo, konstrukcje, infrastruktura, branża motoryzacyjna,  branża morska, produkcja urządzeń, produkcja maszyn - wszystkie te sektory wykorzystują zarówno rozpuszczalnikowe, jak i wodorozcieńczalne podkłady epoksydowe. Zastosowanie konkretnego produktu – podkładu – uzależnione jest od typu podłoża. Produkt stosowany w przypadku powierzchni wykonanej z metalu będzie się różnił od tego przeznaczonego do powierzchni betonowej czy murowanej oraz od tego skierowanego do podłoża na bazie włókna szklanego.

Czytaj »

Rynek silikonów w obliczu potężnych wyzwań cenowych

Wzrost zapotrzebowania na produkty elektryczne i elektroniczne w regionie Azji i Pacyfiku (APAC) jest głównym motorem wzrostu światowego rynku silikonów.

Czytaj »

Kalendarium

więcej