Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Asfalty z Grupy Orlen coraz bardziej popularne

Grupa Orlen w 2019 roku sprzedała 1,56 mln ton asfaltów, co jest najlepszym wynikiem w historii jej aktywności na rynku. Oznacza to wzrost o 7% w stosunku do poprzedniego rekordu sprzedażowego. Po drogach zbudowanych z wykorzystaniem asfaltu Grupy Orlen jeżdżą m.in. w Gujanie w Ameryce Południowej. Wszystkie produkty Grupy Orlen, w tym właśnie asfalty, dostępne są w 116 krajach na całym świecie, a 60% przychodów generowanych jest poza Polską.

Czytaj »

Budownictwo pokonuje koronawirusa

Wpływ pandemii koronawirusa na przemysł budowlany, a więc bezpośrednio także na sektor chemii budowlanej, wciąż nie jest tak niebezpieczny, jak mogłoby się wydawać.

Czytaj »

Branża budowlana pod mniejszym wpływem epidemii

Grupa Selena zanotowała w pierwszym kwartale 2020 roku zysk netto w wysokości 5,2 mln zł. Przychody w tym okresie przekroczyły 282,2 mln zł i zwiększyły się o 4,3% względem porównywalnego okresu ubiegłego roku. EBIT wyniósł 9,1 mln zł i jest o 10,1% niższy w ujęciu rok do roku. W pierwszym kwartale wpływ światowej pandemii koronawirusa nie był istotnie znaczący dla wyników finansowych Grupy. Jednak obecnie spółka zauważa rosnący negatywny efekt pandemii na rynku materiałów budowlanych we wszystkich krajach, w których działa.

Czytaj »

Rynek farb broni się przed koronawirusem

Według władz Grupy Śnieżka, koronawirus nie przyniósł tąpnięcia na rynku farb i lakierów.

Czytaj »

Kalendarium

więcej