Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Lotos Asfalt: 11 mln ton sprzedanych produktów

11 mln ton asfaltów sprzedała przez 15 lat swojej działalności spółka Lotos Asfalt. Z tej ilości ok. 2 mln ton stanowiły asfalty modyfikowane.

Czytaj »

Nowe laboratorium Selena Labs

Grupa Selena uruchomiła w Dzierżoniowie na Dolnym Śląsku nowe centrum badawczo-rozwojowe. Inwestycja o wartości niemal 8 mln zł i powierzchni użytkowej ponad 4000 m2 znacząco zwiększy możliwości firmy w zakresie opracowywania i wdrażania na światowe rynki rozwiązań chemii budowlanej o unikatowych parametrach.

Czytaj »

Śnieżka w 2018 r. pobiła rekordy

W 2018 r. Grupa Kapitałowa Śnieżka wypracowała rekordowe przychody ze sprzedaży. Osiągnęła także najwyższe w swojej historii zyski. Miniony rok był rekordowy również pod względem inwestycji, gdyż Grupa wydała na ten cel prawie 70 mln zł.

Czytaj »

Przychody Grupy Selena coraz bardziej przebijają poziom 1 mld zł

Grupa Selena, jeden z czołowych europejskich producentów i dystrybutorów chemii budowlanej, ogłosiła szacunkowe wyniki finansowe za 2018 r. Skonsolidowane przychody osiągną 1,23 mld zł, co oznacza wzrost o 4,2% rok do roku. EBIT wyniesie 52,3 mln zł, czyli o 20,4% więcej rok do roku, a zysk netto sięgnie kwoty 26,66 mln zł, czyli blisko trzykrotnie więcej niż w roku wcześniejszym.

Czytaj »

Kalendarium

więcej