Wiadomości - Chemia budowlana z kraju

Wysokie wzrosty na rynku chemii budowlanej w Polsce

Firma badawcza IBP Research dokonała oceny sytuacji w branży chemii budowlanej za ubiegły rok.

Czytaj »

Krzysztof Domarecki: O przywództwie w czasach zarazy

Przedstawiamy opinię Krzysztofa Domareckiego, założyciela i prezesa Selena FM, jednego z liderów europejskiej branży chemii budowlanej, na temat obecnego kryzysu epidemicznego.

Czytaj »

Wartość rynku ciężkiej prefabrykacji betonowej w Polsce sięgnie 3,5 mld zł w 2020 r.

Kumulacja inwestycji w gospodarce, niedobór wykwalifikowanych pracowników budowlanych, pełne portfele zamówień generalnych wykonawców i podwykonawców oraz wzrost kosztów produkcji sprawiły, że w ciągu zaledwie kilku lat polski rynek prefabrykacji betonowej podwoił swoją wartość. Co więcej, w najbliższych latach branżę czekają dalsze, choć już mniej dynamiczne, wzrosty. Sprzyjać jej będzie prognozowany wzrost kosztów pracy w budownictwie, wszechobecna presja na skrócenie czasu realizacji obiektów budowlanych oraz wzrost zainteresowania kompleksową prefabrykacją w budownictwie mieszkaniowym.

Czytaj »

Branża ociepleniowa zaprasza do Ożarowa

7-8 maja 2020 r. w Ożarowie odbędzie się siódma edycja Międzynarodowej Konferencji ETICS, corocznego spotkania organizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). W tym roku wiodącym tematem będzie rola ociepleń na drodze do neutralności klimatycznej i ekologicznej gospodarki, do których dąży Unia Europejska.

Czytaj »

Kalendarium

więcej