Wiadomości - Chemia budowlana

Kleje na bazie akrylu dominują w branży klejów budowlanych

Według Transparency Market Research, średnioroczny wskaźnik wzrostu dla globalnego rynku klejów budowlanych wyniesie w następnych pięciu latach 5,2%. Głównym jego źródłem będzie popyt na kleje na bazie akrylu.

Czytaj »

VI Konferencja Przemysłu Chemii Budowlanej – jest dobrze, ale rynek czekają wyzwania

Tematyka branżowej legislacji i usług dla sektora zdominowały program VI Konferencji Przemysłu Chemii Budowlanej. Spotkanie odbyło się w Warszawie 4 grudnia 2018 r. Jego organizatorem było EPS Media, wydawca dwumiesięcznika „Chemia i Biznes”.

Czytaj »

Śnieżka odpowiada na wyzwania współczesnego biznesu

Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, jeden z wiodących krajowych producentów farb, spróbowała w trakcie zorganizowanej przez siebie specjalnej konferencji wskazać najważniejsze wyzwania współczesnego biznesu.

Czytaj »

SSO: ocieplenia budynków kluczowe dla powodzenia programu „Czyste Powietrze”

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO), branżowa organizacja czołowych producentów materiałów do wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych budynków, apeluje o aktualizację założeń rządowego programu „Czyste Powietrze”. Stowarzyszenie zwraca uwagę, że dopuszczana w tym programie instalacja ekologicznego źródła ciepła w nieocieplonym budynku jest błędnym podejściem do procesu termomodernizacji. 

Czytaj »

Kalendarium

więcej