Wiadomości - Chemia budowlana

Wartość rynku wyrobów betonowych zbliża się do 10 mld zł

Jak wynika z najnowszego raportu firmy badawczej Spectis zatytułowanego „Rynek wyrobów betonowych w Polsce 2020-2025”, pomimo obserwowanego spowolnienia aktywności w budownictwie, producenci wyrobów betonowych powinni utrzymać ubiegłoroczną wartość przychodów na poziomie nieco ponad 9 mld zł.

Czytaj »

Sprzedaż farb dekoracyjnych urosła w drugim półroczu 2020 r.

Polski Związek Producentów Farb i Klejów poinformował, że krajowa branża farb dekoracyjnych zamknęła półrocze na dużym plusie. Pierwszy kwartał nie przyniósł większych zmian, natomiast wartość sprzedaży farb dekoracyjnych w drugim kwartale wzrosła aż o 14% względem tego samego okresu 2019 r. Jest to rekordowy wynik w pięcioletniej historii prowadzonego przez PZPFiK badania. Przedstawiciele branży wskazują, że przyczyną tego jest zmiana zachowań konsumenckich.

Czytaj »

Trudne czasy przed chemią budowlaną?

Firma badawcza IBP Research specjalizująca się w analizach rynku chemicznego i materiałów budowlanych, wykonała prognozę rozwoju rynku chemii budowlanej, oceniając wpływ i skutki COVID-19. Wnioski nie są zbyt optymistyczne.

Czytaj »

Asfalty z Grupy Orlen coraz bardziej popularne

Grupa Orlen w 2019 roku sprzedała 1,56 mln ton asfaltów, co jest najlepszym wynikiem w historii jej aktywności na rynku. Oznacza to wzrost o 7% w stosunku do poprzedniego rekordu sprzedażowego. Po drogach zbudowanych z wykorzystaniem asfaltu Grupy Orlen jeżdżą m.in. w Gujanie w Ameryce Południowej. Wszystkie produkty Grupy Orlen, w tym właśnie asfalty, dostępne są w 116 krajach na całym świecie, a 60% przychodów generowanych jest poza Polską.

Czytaj »

Kalendarium

więcej