Nowości - Tworzywa sztuczne

Techniki do wtryskiwania folii, tkanin lub laminatów

IML oraz IMD to skróty dwóch popularnych technik wtryskiwania tworzyw sztucznych.

Czytaj »

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż optymalizuje właściwości folii LDPE

Spółka Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż poinformowała, że koncentruje swoje działania na poszukiwaniu rozwiązań bezpiecznych zarówno dla użytkownika, jak i środowiska, stąd też wszystkie oferowane przez BOPS produkty spełniają wymaganie recyklingu materiałowego. Rezultatem innych aktywności jest rozwój i wdrażanie materiałów redukujących masę jednostkową opakowań przy jednoczesnym utrzymaniu ich wyjątkowych właściwości użytkowych. Jednym z takich przykładów jest polietylen wysokiej gęstości (HDPE) Hostalen ACP 77409 F2, którego zastosowanie w produkcji folii opakowaniowych z polietylenu małej gęstości (LDPE), umożliwia redukcję grubości folii, bez wpływu na jej parametry użytkowe.

Czytaj »

Termoplastyczne elastomery poliamidowe (TPA) ważne dla producentów sportowych akcesoriów

Globalny rynek termoplastycznych elastomerów poliamidowych wart jest 1,535 mld dolarów i rośnie w tempie 5,8% rocznie. Czynnikiem rozwijającym rynek jest m.in. produkcja akcesoriów sportowych.

Czytaj »

BASF rozszerza portfolio produktowe PBT

Koncern BASF wprowadza na rynek nowy typ tworzywa PBT. Seria Ultradur B6551 LNI oraz Ultradur B6560 M2 FC TF przeznaczona jest do wytłaczania i termoformowania.

Czytaj »

Kalendarium

więcej