Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

Nowe tworzywo HDPE od ML Polyolefins

Firma ML Polyolefins opracowała nową blendę HDPE, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na recyklaty. Jest to unikalna mieszanka do wytłaczania, która charakteryzuje się wysoką stabilnością parametrów technicznych i powtarzalnością.

Czytaj »

XPS Prime firmy Synthos coraz popularniejszy

Coraz większe wymogi dotyczące izolacyjności cieplnej nowych budynków oraz coraz częstsze zastosowanie nowych technologii i rozwiązań projektowych powodują konieczność stosowania materiałów termoizolacyjnych cechujących się doskonałymi współczynnikami izolacyjności cieplnej. W tym celu Synthos upowszechnia wykorzystanie materiału XPS PRIME S. 

Czytaj »

Koronawirus groźny dla partnerów branży motoryzacyjnej

Ci producenci tworzyw sztucznych, którzy ogromną część swojej produkcji kierują do odbiorców działających w branży motoryzacyjnej z coraz większym niepokojem mogą spoglądać na rozwój sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Jednym z takich przedsiębiorstw, które już zaraportowało wpływ pandemii na swoje wyniki jest Grupa Kapitałowa Izoblok. Jej władze przyznały, że wartość przychodów ze sprzedaży zmaleje.

Czytaj »

ML Polyolefins poszerza ofertę o recyklaty PCR

Firma ML Polyolefins, producent recyklatów PP, zaprezentowała nowe portfolio produktów. Tym samym uzupełniła gamę tworzyw o materiały do wtrysku.

Czytaj »

Kalendarium

więcej