Nowości - Tworzywa sztuczne z kraju

Techniki do wtryskiwania folii, tkanin lub laminatów

IML oraz IMD to skróty dwóch popularnych technik wtryskiwania tworzyw sztucznych.

Czytaj »

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż optymalizuje właściwości folii LDPE

Spółka Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż poinformowała, że koncentruje swoje działania na poszukiwaniu rozwiązań bezpiecznych zarówno dla użytkownika, jak i środowiska, stąd też wszystkie oferowane przez BOPS produkty spełniają wymaganie recyklingu materiałowego. Rezultatem innych aktywności jest rozwój i wdrażanie materiałów redukujących masę jednostkową opakowań przy jednoczesnym utrzymaniu ich wyjątkowych właściwości użytkowych. Jednym z takich przykładów jest polietylen wysokiej gęstości (HDPE) Hostalen ACP 77409 F2, którego zastosowanie w produkcji folii opakowaniowych z polietylenu małej gęstości (LDPE), umożliwia redukcję grubości folii, bez wpływu na jej parametry użytkowe.

Czytaj »

Moplen HP561S: nowy homopolimer PP w ofercie BOPS

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż wprowadza do do sprzedaży nowy gatunek polipropylenu Moplen HP561S o wskaźniku szybkości płynięcia 35g/10min (230 st. C/2,16kg). Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby dynamicznie rozwijającego się sektora włóknin polipropylenowych, wytwarzanych w technologii spunbond.

Czytaj »

Nowość książkowa: - "Nanomateriały w architekturze i budownictwie”

Wydawnictwo Naukowe PWN wprowadza na rynek księgarski nową pozycję: „Nanomateriały w architekturze i budownictwie”. Autorami są prof. Maria Trzaska oraz Zdzisław Trzaska.

Czytaj »

Kalendarium

więcej