Nowości - Tworzywa sztuczne

Koronawirus groźny dla partnerów branży motoryzacyjnej

Ci producenci tworzyw sztucznych, którzy ogromną część swojej produkcji kierują do odbiorców działających w branży motoryzacyjnej z coraz większym niepokojem mogą spoglądać na rozwój sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. Jednym z takich przedsiębiorstw, które już zaraportowało wpływ pandemii na swoje wyniki jest Grupa Kapitałowa Izoblok. Jej władze przyznały, że wartość przychodów ze sprzedaży zmaleje.

Czytaj »

Kompozyty wynoszą branżę lotniczą coraz wyżej

Koncern chemiczny Solvay podkreśla swoje zaangażowanie na rzecz współpracy z przemysłem lotniczym. W ocenie władz koncernu, innowacje przez niego dostarczane umożliwiają branży lotniczej bezprecedensowy rozwój technologiczny.

Czytaj »

ML Polyolefins poszerza ofertę o recyklaty PCR

Firma ML Polyolefins, producent recyklatów PP, zaprezentowała nowe portfolio produktów. Tym samym uzupełniła gamę tworzyw o materiały do wtrysku.

Czytaj »

Amargo chce być czołowym europejskim producentem kompozytowych zbiorników chemoodpornych

Dzięki prawie 14 mln zł dotacji z NCBiR firma Amargo wraz z naukowcami Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej oraz Politechniki Wrocławskiej opracuje nową technologię zbiorników kompozytowych z uchylną dennicą dla przemysłu.

Czytaj »

Kalendarium

więcej