Nowości - Przemysł opakowaniowy z kraju

HumidWRAP: stworzyć innowacyjne opakowanie

Siedem międzynarodowych jednostek naukowych, w tym dwie polskie uczestniczą w projekcie opakowaniowym HumidWRAP, którego celem jest stworzenie aktywnego opakowania regulującego wilgotność i zawartość wody. Projekt potrwa do przyszłego roku.

Czytaj »

Zaawansowane roboty na targach Taropak

Podczas targów Taropak w Poznaniu (3 września - 3 października 2019 r.) firma Universal Robots z Danii, na ofertę której składają się  usprawniające produkcję przemysłowe roboty współpracujące (coboty), dokonała krótkiej charakterystyki międzynarodowego rynku robotów.

Czytaj »

Dow, RB i Drukpol.Flexo: wspólny projekt opakowaniowy

Wspólny projekt na polskim rynku opakowaniowym: zaangażowane były firmy Dow – dostawca tworzyw sztucznych, Reckitt Benckiser - właściciel marki oraz Drukpol.Flexo - przetwórca tworzyw sztucznych. Celem było opracowanie stojącej torebki, idealnie nadającej się do recyklingu i przeznaczonej do sprzedaży detalicznej środków czyszczących do zmywarek z serii Finish spółki Reckitt Benckiser.

Czytaj »

ICSO Blachownia chce stworzyć nowoczesne opakowanie dla roślin

Od początku 2019 r. Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia” realizuje projekt badawczo - rozwojowy o nazwie „Aktywne i ekologiczne opakowania funkcyjne do nasion roślin bobowatych” ACTIPACK. Partnerami projektu są spółki Agroyoumis oraz Natural Fibers Advanced Technologies. Wartość projektu to 5,8 mln zł. Jego zakończenie planowane jest w 2021 r.

Czytaj »

Kalendarium

więcej