Nowości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Plast-Box: nowe opakowania w ofercie

Plast-Box wprowadza na rynek nowe, ulepszone opakowania w postaci wiader. Powstały one z myślą o odbiorcach z branży chemicznej i spożywczej.

Czytaj »

Stworzyć nowe opakowanie przedłużające świeżość produktów spożywczych

Polska Izba Opakowań (PIO), COBRO - Instytut Badawczy Opakowań oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie wraz z partnerami z Niemiec i Belgii uczestniczą w projekcie „SelectPerm”, którego celem jest opracowanie materiału opakowaniowego o selektywnej przepuszczalności tlenu/dwutlenku węgla przeznaczonego do pakowania świeżych produktów.

Czytaj »

Gospodarka o obiegu zamkniętym w sieciach handlowych

Sieć handlowa Netto wprowadziła do swoich sklepów system skrzynek wielokrotnego użytku na produkty z asortymentu warzyw i owoców. W ten sposób Netto wdraża zasady gospodarki o obiegu zamkniętym. Sieć zapowiada, że dzięki rezygnacji z jednorazowych skrzynek uda się zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 40%.

Czytaj »

Normalizacja kontroli jakości opakowań w branży detergentowej i kosmetycznej

Oczekiwania producentów i konsumentów dotyczące jakości produktów powodują konieczność wprowadzenia rozwiązań mających na celu zapewnienie standaryzacji procesów kontroli jakości, gwarantujących jakość w całym procesie produkcji opakowań dla kosmetyków i detergentów.

Czytaj »

Kalendarium

więcej