Nowości - Przemysł opakowaniowy z kraju

Etykiety ostrzegawcze, jako sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych

Według badań przeprowadzonych przez międzynarodową agencję badawczą YouGov, jedynie 40% Polaków uważa, że najgorsza faza koronawirusa już za nami. Za nami także kolejny etap odmrażania gospodarki. W jaki sposób zatem zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom, pacjentom, czy użytkownikom obiektu? Rozwiązaniem mogą być etykiety ostrzegawcze, które przypominać będą o zachowaniu odpowiednich wytycznych.

Czytaj »

Nowe opakowania z tworzyw sztucznych od firmy Plast-Box

Plast-Box, czołowy producent opakowań z tworzyw sztucznych, wprowadza do swojej oferty nowe typy opakowań. Jego portfolio zostaje wzbogacona o nowe wiadra dla producentów z branży spożywczej i chemicznej. Pierwsze z nich, absolutna nowość w ofercie, to okrągłe wiadro o pojemności 8 000 ml (11-0800 BIS).

Czytaj »

Plast-Box: nowe opakowania w ofercie

Plast-Box wprowadza na rynek nowe, ulepszone opakowania w postaci wiader. Powstały one z myślą o odbiorcach z branży chemicznej i spożywczej.

Czytaj »

Stworzyć nowe opakowanie przedłużające świeżość produktów spożywczych

Polska Izba Opakowań (PIO), COBRO - Instytut Badawczy Opakowań oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie wraz z partnerami z Niemiec i Belgii uczestniczą w projekcie „SelectPerm”, którego celem jest opracowanie materiału opakowaniowego o selektywnej przepuszczalności tlenu/dwutlenku węgla przeznaczonego do pakowania świeżych produktów.

Czytaj »

Kalendarium

więcej