Nowości - Przemysł opakowaniowy

Etykiety ostrzegawcze, jako sposób na zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych

Według badań przeprowadzonych przez międzynarodową agencję badawczą YouGov, jedynie 40% Polaków uważa, że najgorsza faza koronawirusa już za nami. Za nami także kolejny etap odmrażania gospodarki. W jaki sposób zatem zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom, pacjentom, czy użytkownikom obiektu? Rozwiązaniem mogą być etykiety ostrzegawcze, które przypominać będą o zachowaniu odpowiednich wytycznych.

Czytaj »

Opakowania do produktów higieny osobistej korzystają ze wzrostu w branży kosmetycznej

Globalny rynek opakowań do produktów higieny osobistej wygenerował wartość 25,769 mld dolarów w 2019 r. i rośnie w tempie 4,3% rocznie.

Czytaj »

Nowe opakowania z tworzyw sztucznych od firmy Plast-Box

Plast-Box, czołowy producent opakowań z tworzyw sztucznych, wprowadza do swojej oferty nowe typy opakowań. Jego portfolio zostaje wzbogacona o nowe wiadra dla producentów z branży spożywczej i chemicznej. Pierwsze z nich, absolutna nowość w ofercie, to okrągłe wiadro o pojemności 8 000 ml (11-0800 BIS).

Czytaj »

Opakowania biokompozytowe wspierają gospodarkę o obiegu zamkniętym

Różne podmioty środkowoeuropejskie: przedsiębiorstwa i jednostki badawczo – rozwojowe zaangażowały się w projekt na rzecz opracowania innowacyjnych zrównoważonych biokompozytowych opakowań, spełniających cele gospodarki o obiegu zamkniętym. Polskę reprezentuje w tym gronie Łukasiewicz – COBRO – Instytut Badawczy Opakowań.

Czytaj »

Kalendarium

więcej