Nowości - Przemysł opakowaniowy

HumidWRAP: stworzyć innowacyjne opakowanie

Siedem międzynarodowych jednostek naukowych, w tym dwie polskie uczestniczą w projekcie opakowaniowym HumidWRAP, którego celem jest stworzenie aktywnego opakowania regulującego wilgotność i zawartość wody. Projekt potrwa do przyszłego roku.

Czytaj »

Opakowania termoformowane ważne dla branży spożywczej i farmaceutycznej

Globalny rynek opakowań termoformowanych rośnie w tempie 6,3% rocznie i osiąga wartość 45 mld dolarów. Produkt ten jest wykorzystywany przez producentów farmaceutycznych, spożywczych oraz pochodzących z branży elektrycznej i elektronicznej.

Czytaj »

Branża spożywcza podstawą dla zaawansowanych technologii pakowania

Rynek zaawansowanych technologii pakowania dzieli się pod względem typu technologii, uwzględniając opakowania aktywne (ang. active packaging), opakowania inteligentne (ang. intelligent packaging) oraz tzw. opakowania smart (ang. smart packaging). Jeśli chodzi o zastosowanie końcowe to zaawansowana technologia pakowania trafia m.in. do branży spożywczej, farmaceutycznej, do przemysłu ogólnego i chemicznego, do producentów kosmetyków i produktów higieny osobistej, jak również do branży rolniczej.

Czytaj »

ICSO Blachownia chce stworzyć nowoczesne opakowanie dla roślin

Od początku 2019 r. Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej „Blachownia” realizuje projekt badawczo - rozwojowy o nazwie „Aktywne i ekologiczne opakowania funkcyjne do nasion roślin bobowatych” ACTIPACK. Partnerami projektu są spółki Agroyoumis oraz Natural Fibers Advanced Technologies. Wartość projektu to 5,8 mln zł. Jego zakończenie planowane jest w 2021 r.

Czytaj »

Kalendarium

więcej