Nowości - Przemysł detergentowy z kraju

Dezynfekcja rąk: czego używać, by była skuteczna?

Dezynfekcja rąk: czego używać, by była skuteczna?

Na naszych dłoniach może znajdować się nawet do kilku milionów mikroorganizmów, które łatwo mogą dostać się do wnętrza organizmu, w konsekwencji wywołując choroby. Dlatego bardzo ważna jest higiena rąk poprzez ich mycie mydłem i wodą. W przypadku braku dostępu do bieżącej wody warto korzystać z preparatów służących do dezynfekcji. Są one również skuteczniejsze niż sama woda z mydłem.

Czytaj »

Środek biobójczy do rąk z Grupy Azoty Puławy

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy w związku z pandemią koronawirusa podjęła się przygotowania własnych oryginalnych środków dezynfekcyjnych opartych o wytwarzany nadtlenek wodoru. Nowatorski produkt o nazwie PULSEPT uzyskał już pozwolenie Urzędu Rejestracji Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Czytaj »

Hydrolaty jako naturalne surowce dla chemii gospodarczej

Hydrolaty to produkty destylacji z parą wodną materiału roślinnego. Są otrzymywane jako produkt dodatkowy w procesie produkcji olejków eterycznych, ale mogą być również jedynymi produktami destylacji roślin nieolejkodajnych.

Czytaj »

Rola zapachu w chemii gospodarczej

Enkapsulacja stanowi ważne narzędzie w rozwoju chemii gospodarczej. Mikrokapsułki są niewidoczne, wykazują swoje właściwości przy najmniejszym kontakcie.

Czytaj »

Kalendarium

więcej