Nowości - Przemysł detergentowy

Dezynfekcja rąk: czego używać, by była skuteczna?

Dezynfekcja rąk: czego używać, by była skuteczna?

Na naszych dłoniach może znajdować się nawet do kilku milionów mikroorganizmów, które łatwo mogą dostać się do wnętrza organizmu, w konsekwencji wywołując choroby. Dlatego bardzo ważna jest higiena rąk poprzez ich mycie mydłem i wodą. W przypadku braku dostępu do bieżącej wody warto korzystać z preparatów służących do dezynfekcji. Są one również skuteczniejsze niż sama woda z mydłem.

Czytaj »

Clariant wspomaga walkę z koronawirusem

Nie tylko w Polsce firmy chemiczne przestawiają produkcję w dobie pandemii koronawirusa i przystępują do wytwarzania żeli antywirusowych. Tą samą drogą co polskie koncerny podążył m.in. szwajcarski Clariant.

Czytaj »

Środek biobójczy do rąk z Grupy Azoty Puławy

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy w związku z pandemią koronawirusa podjęła się przygotowania własnych oryginalnych środków dezynfekcyjnych opartych o wytwarzany nadtlenek wodoru. Nowatorski produkt o nazwie PULSEPT uzyskał już pozwolenie Urzędu Rejestracji Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Czytaj »

Globalny rynek SLES bazuje na popycie z branży kosmetycznej i detergentowej

Wzrost na globalnym rynku soli sodowej siarczanu oksyetylenowanego alkoholu laurylowego (SLES) uzależniony jest od rosnącej komercjalizacji produktów kosmetycznych, detergentowych i tych do higieny osobistej.

Czytaj »

Kalendarium

więcej