Nowości - Przemysł chemiczny z kraju

CIECH: innowacyjna technologia karbonizacji solanki amoniakalnej

CIECH: innowacyjna technologia karbonizacji solanki amoniakalnej

CIECH R&D we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu pracują nad innowacyjną  w skali świata technologią karbonizacji solanki amoniakalnej. Umożliwi ona zwiększenie wydajności sodowej procesu produkcji sody kalcynowanej.

Czytaj »

Nowość PWN: Fascynująca Chemia

Wydawnictwo PWN wprowadza na rynek księgarski pozycję pod tytułem „Fascynująca Chemia”.

Czytaj »

Jak zapewnić niezawodne magazynowanie i transfer stężonego ługu sodowego?

Producent z branży spożywczej zidentyfikował swoje potrzeby w kontekście zbiornika na ług sodowy. Planowana przez niego rozbudowa zakładu – w tym stacji czyszczenia instalacji produkcyjnych CIP – i idące za nią plany wzrostu produkcji wiązały się ze zwiększeniem zapotrzebowania na ług sodowy. W celu zapewnienia bezpiecznego magazynowania większych ilości żrącej cieczy należało wyposażyć zakład w nowy chemoodporny zbiornik magazynowy oraz instalacje rozładunku i transferu medium przystosowane do istniejącej infrastruktury przedsiębiorstwa. Zadania tego podjęła się firma Amargo.

Czytaj »

Bezpieczeństwo i kontrola nowoczesnej linii produkcyjnej

Zakład produkcyjny, który stawia na modernizację i automatyzacje musi zmierzyć się z nowymi wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa. Powinien pamiętać nie tylko o przestrzeganiu przepisów BHP, ale też rozważyć wdrożenie nowoczesnej ochrony pracowników i maszyn. Przedsiębiorstwo powinno też dobrze zabezpieczyć swoje dane, które w erze cyfryzacji mają strategiczne znaczenie. Bezpieczeństwo staje się więc złożonym zagadnieniem. Jak powinna wyglądać nowoczesna i bezpieczna linia produkcyjna?

Czytaj »

Kalendarium

więcej